Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
15/05/2018 - 17:05

Serwujesz potrawy regionalne? Zgłoś się do konkursu podczas Zjazdu Sądeczan

To będzie wielka prezentacja i wielka degustacja. I tym razem podczas szóstej już edycji Zjazdu Sądeczan zostanie rozegrany kulinarny konkurs na tradycyjną potrawę sadecką. Czekamy na zgłoszenia do 22 maja. Masz restaurację bądź karczmę serwującą regionale potrawy? Ten konkurs jest dla Ciebie! Zapraszamy także koła gospodyń i gospodarstwa agroturystyczne.

To będzie wielka prezentacja i wielka degustacja. I tym razem podczas szóstej już edycji Zjazdu Sądeczan 3 czerwca zostanie rozegrany kulinarny konkurs  na najlepszą sadecką potrawę. Wszystkiego będzie można spróbować. Jakie smakołyki mogą stanąć do rywalizacji?

Zobacz: Kudłate kluski kucharza z Piwnicznej wygrały kampanię reklamową

Regionalne produkty powinny być związane z Sądecczyzną, muszą się  charakteryzować szczególnymi cechami, wynikającymi ze specyficznych warunków klimatycznych i glebowych regionu, z którego pochodzą.

Co jeszcze? Powinny być wytwarzane na małą skalę, tradycyjnymi metodami i ze składników lokalnie dostępnych. Muszą wywodzić się z tradycji i kultywowanych w danym regionie zwyczajów.

Smakowita rywalizacja zostanie rozegrana w dwóch kategoriach: środowiska ludowe i instytucje usługowo-gastronomiczne. Organizatorzy serdecznie zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich z
Sądecczyzny, organizacje pozarządowe, a także firmy do zgłoszenia się do konkursu do dnia 22 maja 2018 r.

Co można wygrać?

W pierwszej kategorii można zdobyć nagrody pieniężne. Łączna ich pula wynosi 1.800 zł. W drugiej kategorii natomiast czeka kampania promocyjna na w portalu Sądeczanin.info

Przypomnijmy, że hitem ubiegłorocznego Zjazdu Sądeczan były święconka przygotowana przez Gospodarstwo Agroturystyczne Zygmuntówka oraz kluski z tartych ziemniaków z duszona kapustą i boczkiem serwowana przez Restaurację Czarna Owca..

Aby wziąć udział w konkursie należy do 22 maja przesłać zgłoszenie na adres biura Fundacji Sądeckiej: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz, tel.: (18) 475 16 20.

Zgłoszenie przyjmowane są też drogą mailową na adres: [email protected]

Do pobrania poniżej:

REGULAMIN konkursu "Tradycyjna Potrawa Sądecka"

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Więcej informacji o VI Zjeździe Sądeczan znajdziesz klikając w poniższy artykuł:

Ściągajcie z całego świata na Zjazd Sądeczan. Będzie się działo!

(P.B.)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu