Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
13/02/2017 - 23:05

Kulig z PTTK w Gorcach [zdjęcia]

W ubiegłą niedzielę (12 lutego) członkowie i sympatycy sądeckiego PTTK bawili się na kuligu w Gorcach. Za imprezę odpowiedzialne jest Koło Grodzkie, organizuje ją co roku już od wielu lat i cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku zaprzęgi konne wyruszyły z Ochotnicy Dolnej i jechały doliną potoku Młynne. Niestety w niektórych miejscach brakowało śniegu, dlatego miłośnicy zimowych szaleństw zmuszeni byli pojechać wozami na kołach.

Domeną Koła Grodzkiego są piesze wędrówki, więc przed kuligiem turyści przeszli szlakiem Ochotnica Górna - Jamne do schroniska Gorczańska Chata (dawniej Hawiarska Koliba). Stamtąd wędrowali w kierunku szczytu o swojsko brzmiącej nazwie: Przehyba (1019 m n.p.m.) i dalej doliną potoku Jaszcze do Ochotnicy Górnej. Tutaj w pensjonacie „Jurkowski” zjedli ciepły posiłek, po którym wyruszyli na kulig. Po konnej przejażdżce i ognisku - powrót do „Jurkowskiego” gdzie przy dźwiękach muzyki i wspólnej zabawie upłynęły kolejne godziny.

Zobacz: Gdzie jest „policyjna” góra? PTTK na Lackowej

Trzeba zaznaczyć, że w górach wciąż trwa prawdziwa zima, więc można się spierać czy wędrowanie po zaśnieżonych gorczańskich polanach nie było ciekawszą atrakcją niż sam przejazd konnym zaprzęgiem. PTTK serdecznie zaprasza na wycieczki. Najbliższa w niedzielę, 19.02 - Pogórze Strzyżowskie, kolejna 26 lutego w Gorce na Potaczkową.

K. Zygmunt, fot. W. Godek, G. Jabłońska, M. Jemioło

Kulig z PTTK w Gorcach
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu