Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/02/2017 - 14:45

Do biblioteki w ferie? Zdecydowanie tak!

Biblioteka to spokojne i nieciekawe miejsce? Zdecydowanie nie! Oddział dla Dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej kolejny raz pokazał, że można przeżyć tam prawdziwą przygodę. Ferie zimowe upłynęły tu pod znakiem odkryć, zagadek i podróży. Podczas spotkań w ramach akcji „Bezpieczne ferie” każdy znalazł coś dla siebie.

Pasjonaci informatyki rozpoczęli ferie zajęciami z programowania dla robotów „Link do przyszłości". Okazało się, że wśród czytelników znaleźli się prawdziwi komputerowi geniusze. Czytelnicy z duszą odkrywców wspaniale bawili się podczas spotkań „Laboratorium w szufladzie" oraz „Podróże małe i duże”. Dzieci miały możliwość wykonania ciekawych doświadczeń, ilustrujących zjawiska przyrodnicze. Dzięki nim w bibliotece wyrosły stalagmity i stalaktyty, a także pojawiła się tęcza. Nie zabrakło najsłynniejszych budowli świata oraz tych samodzielnie skonstruowanych przez maluchy. W ramach zajęć „Pod wodą i pod ziemią” biblioteka zamieniła się w wykopalisko, w którym młodzi archeolodzy odnajdywali szczątki prehistorycznych organizmów. Nauka przez zabawę okazała się strzałem w dziesiątkę – uczestnicy nie mogli doczekać się kolejnych spotkań!

Zobacz: Tu w ferie dzieci się nie nudziły

Nie lada gratka czekała na czytelników w środowe popołudnie. Oddział dla Dzieci stał się miejscem wielkich podchodów literackich inspirowanych twórczością Marii Kownackiej. Dzięki pozostawionym znakom i zagadkom, dzieci odnajdywały ukryte książki pisarki. Dodatkową atrakcję stanowił fakt, że miejscem zabawy były pomieszczenia niedostępne na co dzień dla czytelników. Labirynt na strychu i w piwnicach? To nic strasznego dla małych detektywów.

Ostatniego dnia ferii, podczas interdyscyplinarnych zajęć z elementami języka angielskiego, dzieci wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Podczas wspólnej zabawy poznały najciekawsze i najzabawniejsze fakty dotyczące ojczyzny Szekspira oraz nauczyły się słówek i wyrażeń, które na pewno przydadzą się podczas podróży.

(JB), Źródło i fot. Oddział dla Dzieci SBP

Do biblioteki w ferie? Zdecydowanie tak!
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu