Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
03/01/2015 - 10:28

Beskid Wyspowy ciągle na nowo odkrywany

Wielbiciele górskich wędrówek zainaugurowali tegoroczną edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Początkiem nowego roku cieszyli się na szczycie Lubogoszczy, 968 m n.p.m., jednej z najbardziej znanych gór tego pasma górskiego.
Akcja odkrywania uroków Beskidu Wyspowego organizowana przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego, do którego należy 18 gmin z pięciu powiatów, doczekała się już szóstej edycji. Z każdym rokiem zdobywa coraz liczniejszą rzeszę fanów.
To cykl wędrówek. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. Nie trzeba dokonywać oficjalnego zgłoszenia. Wystarczy stawić się na miejsce zbiórki.

Wielbiciele Beskidów mają już opracowany harmonogram wiosennychwycieczek. W pierwszy dzień maja czeka ich licząca 42-kilometry wyprawa przez dziewięć szczytów w jeden dzień. Tydzień później odbędzie się rajd dla dzieci i młodzieży na Ćwilinie. W czerwcu zaplanowano pierwszą edycję rajdu dla odważnych. Jego uczestnicy w dziesięć dni przejdą cały Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy", który liczy 320 km i przebiega przez 53 szczyty. Także w czerwcu turyści wybiorą się na Lubogoszcz. W czasie letnich weekendów zdobędą kolejnych kilkanaście szczytów, aby zakończyć akcję 6 września na Miejskiej Górze w Limanowej. Uroki Beskidu Wyspowego będą odkrywane także podczas nocnych wędrówek ns Ćwilin, Luboń Wielki oraz Potaczkową. Nowymi szlakami turyści powędrują na Ciecień, Jaworz, Śnieżnicę, Kamionną, Jasień i Potaczkową.

(m)
Źródło: portalsamorzadowy.pl
Fot. sxc. hu
 
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu