Ebola dotarła do kolejnego państwa..Jest pierwszy ozdrowieniec. A polscy urzędnicy lecą do kraju objętego alarmemPiotr Górski31.05.2026, 20:01Walka z ebolą przyniosła promyk nadziei – WHO potwierdziła pierwszy przypadek pełnego wyzdrowienia osoby zakażonej niebezpiecznym szczepem Bundibugyo. W tym samym czasie wirus może pojawić się w kolejnym kraju. W Brazylii trwa dochodzenie w sprawie pacjenta z gorączką, który wrócił z Demokratycznej Republiki Konga. Kontrowersje budzi też wyjazd polskich urzędników NIK do Ugandy, gdzie odnotowano już przypadki zakażeń. Odwaga, konieczność służbowa czy niepotrzebne ryzyko?zagrożenie epidemiologiczneWHOUgandaDemokratyczna Republika KongaEbolawirus EbolaNIK Uganda epidemia eboliozdrowieniec ebolaAfrica CDCwyjazd pracoowników NIK