Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
05/04/2024 - 08:20

Rafał Gajewski idzie do wyborów ze swoją drużyną. Oto kandydaci do rady gminy Korzenna

Rafał Gajewski, który jest kandydatem na wójta gminy Korzenna, idzie do wyborów z bardzo mocną drużyną, którą tworzy piętnaście osób, bo tyle właśnie jest okręgów w gminie. Choć kandydaci na radnych różnią się, łączy ich jedno – pasja do pracy na rzecz małej Ojczyzny jaką dla nich jest gmina Korzenna. Są gotowi podejmować trudne decyzje, słuchać głosów mieszkańców i podejmować działania, które będą miały pozytywny wpływ na gminę Korzenna.

Oto kandydaci do rady gminy Korzenna z Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Gajewskiego: Postaw na Szacunek. Są to ludzie z różnych środowisk, z różnymi doświadczeniami i pomysłami. Łączy ich jedno – pasja do pracy na rzecz małej Ojczyzny jaką dla nich jest gmina Korzenna. Są gotowi podejmować trudne decyzje, słuchać głosów mieszkańców i podejmować działania, które będą miały pozytywny wpływ na gminę Korzenna. 

Szymon Ćwik (Okręg nr 1 Lipnica Wielka) - pragnie rozwoju i wzmożenia bezpieczeństwa w Lipnicy Wielkiej. Przysłużą się do tego remonty dróg i budowa kolejnych odcinków chodników oraz oświetlenia. Chce, aby miejscowość rozwijała się prężnie i była przyjazna mieszkańcom. Będzie zabiegał również o przyspieszenie budowy kanalizacji i wodociągu na terenie miejscowości. Chce również wspomagać lokalną straż oraz Zespół Regionalny Lipniczanie. 


Teresa Zieleń (Okręg nr 2 Lipnica Wielka, Bukowiec) – widzi potrzeby, z jakimi mierzy się gmina, a szczególnie Lipnica Wielka i Bukowiec. Zależy jej na remontach dróg, budowie kolejnych odcinków chodnika i oświetlenia ulicznego oraz na zabezpieczeniu brzegów i udrożnieniu potoku Lipniczanka. Chce również przywrócić odbiór śmieci wielkogabarytowych z każdej miejscowości. Zależy jej także na ulepszeniu połączenia autobusowego Bukowca z Nowym Sączem. 


Karolina Kogut (Okręg nr 3 Janczowa) – ważne jest dla niej między innymi bezpieczeństwo, dlatego chce poprawy jakości dróg. Pragnie rozwoju kulturowego Janczowej - postuluje budowę domu kultury z remizą, w której miejsce znajdzie zarówno ,,bezdomny”, a bardzo wartościowy dla społeczności zespół Janczowioki oraz strażacy, którzy potrzebują nowej, większej remizy. 


Wiesław Kracoń (Okręg nr 4 Jasienna) - służy społeczności od wielu lat: od 34 lat z sukcesem pełni funkcję sołtysa Jasiennej, przeszło 26 lat udziela się jako radny w radzie gminy Korzenna, w tym 15 lat jako jej przewodniczący. Pragnie rozwoju całej gminy. Szczególnie leży mu na sercu rozbudowa dróg i budowa chodników oraz oświetlenia w Jasiennej, bo to wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców.


Urszula Wideł (Okręg nr 5 Korzenna) - chce stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci i młodzieży, gdzie mogłyby spędzać wartościowo czas. Bliskie są jej także inicjatywy wspierające kobiety m.in.  powrót na rynek pracy. Będzie zabiegać także o poprawę bezpieczeństwa poprzez budowę dróg, chodników oraz oświetlenia.


Janusz Szambelan (Okręg nr 6 Korzenna, Niecew) - od 24 lat jest prezesem zarządu OSP Korzenna. Ważne dla niego jest bezpieczeństwo w okolicy ruchliwych dróg, a także budowa parkingu koło szkoły i hali sportowej w Korzennej. Istotną kwestią jest także budowa kolejnych odcinków kanalizacji i wodociągów oraz wydłużenie tras odbioru śmieci.


Sylwia Kot (Okręg nr 7 Koniuszowa) - pracująca żona i mama dwójki cudownych dzieci, jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole w Koniuszowej oraz członkini Koła Gospodyń Wiejskich Koniuszowianki. Współzałożycielka projektu aktywacji kobiet w regionie: Moc Kobiet Nowosądeckich. Ma wiele pomysłów na poprawę sytuacji zarówno w swojej miejscowości, jak i w całej gminie. Jest to m.in.: modernizacja istniejącej infrastruktury drogowej i chodników, integracja społeczna i kulturalna poprzez budowę domu kultury oraz konsultacje społeczne - regularne spotkania z mieszkańcami w celu zebrania opinii i planu rozwoju.


Łukasz Szarek (Okręg nr 8 Łęka) – widzi potrzeby miejscowości i mieszkańców. Chce kompleksowych remontów dróg gminnych i przyspieszenia budowy kanalizacji. Ważną kwestią dla niego jest zabieganie w PGW Wody Polskie o zabezpieczenie i regulację potoku biegnącego przez Łękę. Chce również zapewnić mieszkańcom właściwe utrzymania dróg w zimie. Będzie zabiegał także o rozbudowę szkoły w Łęce. 


Zbigniew Bulanda (Okręg nr 9 Miłkowa) – chce poprawy bezpieczeństwa przy drogach. Będzie zabiegał o modernizację dróg oraz wyposażenie w chodniki i oświetlenie. Chce również skupić się na rozbudowie sieci wodociągowej oraz utworzeniu Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym celu chce wybudować remizę, która będzie również miejscem służącym integracji mieszkańców.

Maria Pogwizd (Okręg nr 10 Mogilno) - chce uporządkować kwestie gospodarki śmieciowej i przywrócić dobrą praktykę dysponowania budżetem sołeckim przez mieszkańców. Będzie zabiegać również o remont dróg i budowę kolejnych odcinków chodnika i oświetlenia. Będzie się starać także o to, aby polepszyć połączenia autobusowe między Mogilnem, Nowym Sączem i Korzenną. 


Szymon Gumulak (Okręg nr 11 Posadowa Mogilska) – jako przedsiębiorca wie, jak gospodarować, planować oraz jak wykonywać zamierzone cele. Miejscowość, z której pochodzi potrzebuje zmian w infrastrukturze i bezpieczeństwie, dlatego chce zabiegać o remonty dróg, a także budowę chodników i oświetlenia ulicznego. 


Paweł Bielak (Okręg nr 12 Siedlce, Słowikowa) - chce wspierać między innymi rozwój kulturalny. Ważne dla niego jest również bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego postuluje budowę chodników i wyposażenie dróg w oświetlenie. Będzie zabiegał także o przyspieszenie budowy kanalizacji w Siedlcach oraz budowę domu kultury w Słowikowej. 

Bartłomiej Hojnor (Okręg  nr 13 Trzycierz, Łyczana) - od 17 lat służy społeczności jako radny gminy. Chce modernizacji dróg w Trzycierzu i Łyczanej. Będzie zabiegał również o budowę chodnika przy ruchliwej drodze powiatowej. Chce także przyspieszyć tworzenie planów związanych z budową kanalizacji, a tam gdzie nie jest to możliwe, chce wspierać budowę przydomowych oczyszczalni. 
Mariusz Wolski (Okręg nr 14 Wojnarowa) - szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek. Chce postawić na bezpieczeństwo czyli: budowę dróg, chodników, oświetlenia i przejść dla pieszych. Jest otwarty na dialog z mieszkańcami i ich pomysły. 


Przemysław Polański (Okręg nr 15 Wojnarowa) – chce poprawy w infrastrukturze drogowej Wojnarowej. Będzie zabiegał o budowę chodnika przy drodze powiatowej, remonty dróg i wyposażenia ich w oświetlenie. 

- Razem tworzymy silny zespół, który będzie reprezentować wartości i aspiracje mieszkańców gminy Korzenna. Dlatego też zachęcam Was do wsparcia powyższych kandydatów podczas nadchodzących wyborów - apeluje Rafał Gajewski, kandydat na Wójta Gminy Korzenna. (Materiał opłacony przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA GAJEWSKIEGO: POSTAW NA SZACUNEK)Dziękujemy za przesłanie błędu