Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
19/03/2024 - 10:40

Piotr Ściegienny mówi: czas na zmiany i walczy o fotel burmistrza Piwnicznej-Zdroju

Był mocno zaangażowany w organizację dwóch referendów w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Choryżyka. Oba te referenda skończyły się fiaskiem z powodu zbyt niskiej frekwencji a dziś Piotr Ściegienny sam walczy o stanowisko gospodarza Piwnicznej-Zdroju. Co chce tu zmienić?

Dariusz Chorużyk: w jakim kierunku zmierza Piwniczna-Zdrój?

W wyborach samorządowych 2024 o stanowisko burmistrza Piotr Ściegienny walczy z własnego komitetu – KWW CZAS NA ZMIANY.

Piotr Ściegienny ma 49 lat i jest ojcem trójki dzieci. W samorządzie działa od 2019 r, kiedy został wybrany na przewodniczącego Rady Osiedla Kosarzyska. We wrześniu 2021 w wyborach uzupełniających został radnym Piwnicznej -Zdroju. - Od dwóch lat pełnię również funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, jestem także członkiem Komisji Budżetowej oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji a na co dzień jestem pracownikiem Poczty Polskiej – przedstawia się wyborcom. 

Piwniczna-Zdrój: szef rady Mariusz Lis walczy teraz o fotel burmistrza. Wcześniej był jego zastępcą

- Trzy rzeczy do wykonania w gminie? Doinwestowanie strefy uzdrowiskowej - rozbudowa istniejącej infrastruktury oraz nowe inwestycje na miarę możliwości budżetu naszej gminy. Poprawa warunków życia mieszkańców: infrastruktura drogowa, komunikacja, poprawa standardów funkcjonowania urzędu i jednostek podległych. Diagnoza i realizacja potrzeb mieszkańców – przedstawia swój pomysł na gminę.

Podkreśla też, że niezbędne jest wprowadzenie planu naprawczego finansów gminy i przekształcenie Kosarzysk w sołectwo oraz szeroko rozumiana działalność na rzecz promocji gminy – chodzi oczywiście o turystykę i kulturę. ([email protected] Fot.: archiwum kandydata) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu