Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
20/03/2024 - 11:45

Piotr Baran stawia na realne cele oraz równowagę i dlatego chce zostać burmistrzem Piwnicznej-Zdroju

Piotr Baran to kolejny kandydat na stanowisko burmistrza Piwnicznej-Zdroju w wyborach samorządowych 2024. Jakie cele stawia przed sobą jako szef piwniczańskiego zdroju?

Dariusz Chorużyk: czy Piwniczna-Zdrój zmierza w dobrym kierunku

Piotr Baran ma lat 42 a w Piwnicznej-Zdroju mieszka od 20 lat. Od 18 lat pracuje w branży transportowej. W przeszłości funkcjonariusz Straży Granicznej w służbie kandydackiej. Służył w Kompanii Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału SG. Absolwent Szkoły Podoficerskiej w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Specjalizacja: dowódca drużyn odwodowych. 

Od ponad dekady czynnie udziela się jako członek straży pożarnej w Piwnicznej – Zdroju, pełniąc funkcję strażaka – ratownika oraz kierowcy pojazdów uprzywilejowanych. Jest też opiekunem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Piwniczna a jednocześnie koordynatorem gminny do spraw szkolenia MDP. Ma spore doświadczenie w organizacji eventów, szkoleń czy prelekcji m.in z tematyki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz funkcjonowania straży pożarnej. 

Dał się poznać jako organizator pikników charytatywnych w mieście. Współpracuje z fundacją GOPR oraz „Daj mi skrzydła”, której jest aktywnym wolontariuszem. Posiada doświadczenie w pisaniu projektów oraz pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych co przynosi wymierne korzyści w postaci środków, jakie przeznaczono na realizację celów ukierunkowanych na rozwój pożytecznych pasji i zainteresowań lokalnej młodzieży. 

Piwniczna-Zdrój: szef rady, Mariusz Lis ubiega się o fotel burmistrza. Wcześniej był jego zastępcą

Jakie cele stawia sobie jako burmistrz Piwnicznej-Zdroju? Pozostając na gruncie rozwoju kultury fizycznej wśród młodych piwniczan chce realizować projekty zakładające oparcie się głównie o istniejącą infrastrukturę sportową (hala sportowa, baseny).

- Moim celem jest doprowadzenie do używalności w wymiarze całorocznym, także w okresie ferii i wakacji szkolnych, istniejących obiektów oraz rozwój lokalnego klubu sportowego „Ogniwo” – podkreśla kandydat. 

Piotr Ściegienny mówi: czas na zmiany i walczy o fotel burmistrza Piwnicznej-Zdroju

Innym istotnym punktem programu Piotra Brana jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców spoza branży turystycznej. - Świadomość znaczenia lokalnych przedsiębiorców dla interesu gminy podpowiada konieczność stworzenia im komfortowych warunków rozwoju, jako podstawy dla pozyskania możliwości tworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta i gminy – zaznacza nasz rozmówca.

W jego przekonaniu realizacja programu wyborczego choćby w minimalnym jego zakresie, zależy od zgodnej współpracy pomiędzy organem stanowiącym i kontrolnym, jakim jest rada gminy a organem wykonawczym, jakim jest burmistrz. W tym względzie kandydat na burmistrza Piotr Baran dostrzega istotne deficyty, jakie wykształciły się na przestrzeni ostatnich lat. ([email protected] Fot.: archiwum kandydata) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu