Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
14/02/2024 - 18:00

Krynica: Iwona Grzebyk-Dulak i Dariusz Reśko ubiegają się o fotel burmistrza, zarejestrowali komitety wyborcze

Radna Krynicy Iwona Grzebyk-Dulak i Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska w latach 2010-2018, którzy w wyborach samorządowych 2024 będą się ubiegać o fotel włodarza miasta, zarejestrowali swoje komitety.

Iwona Grzebyk-Dulak przez kilka lat była rzeczniczką nowosądeckiej policji, a w obecnej kadencji jest radną uzdrowiska. Natomiast Dariusz Reśko rządził w Krynicy-Zdroju w latach 2010 – 2018. Teraz wystartują w wyborach samorządowych 2024 i będą się ubiegać o fotel włodarza miasta. 

- 5 lutego zarejestrowaliśmy komitet wyborczy, z którego wraz z kandydatami na radnych będę startować w nadchodzących wyborach samorządowych.- informuje w mediach społecznościowych radna Iwona Grzebyk-Dulak.

- Ponad pięć lat temu z identycznie brzmiącego, swojego komitetu startowałam na radną osiedla Krynica Dolna. Tym razem na stanowisko burmistrza Krynicy-Zdroju.

Jestem zmotywowana i gotowa do działania, patrząc na zapał i energię kandydatów na radnych oraz członków sztabu.

Komitet Wyborczy zarejestrował również Dariusz Reśko. 

- Komitet Wyborczy Wyborców Dariusz Reśko - dla Gminy Krynica-Zdrój został oficjalnie zarejestrowany. - informuje z kolei Dariusz Reśko. 

- Chciałbym bardzo podziękować tej ogromnie liczbie osób, które podpisały nasze listy poparcia.

A wybory samorządowe już za niecałe dwa miesiące, 7 kwietnia. Do pierwszych dni marca można zgłaszać kandydatów, którzy w nich wystartują.

W 2018 roku wybory na burmistrza Krynicy-Zdroju rozstrzygnęła II tura. Piotr Ryba otrzymał w niej 56 proc. głosów, a Dariusz Reśko 44 proc. (MK), fot. plakaty kandydatów na burmistrza Krynicy. Dziękujemy za przesłanie błędu