Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
28/02/2024 - 13:55

Kamionka Wielka: o fotel wójta chce powalczyć Grzegorz Górka. Jaki ma pomysł na gminę?

Grzegorz Górka jako pierwszy oficjalnie zapowiada start w nadchodzących wyborach samorządowych na stanowisko wójta Kamionki Wielkiej i tym samym zmierzy się z dotychczasowym wójtem Andrzejem Stankiem, który po raz kolejny kandydować będzie pod własnym szyldem. Górka z kolei startuje z KWW „Nowa Jakość Dla Gminy Kamionka Wielka”.

Górka jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył liczne studia podyplomowe, w tym: MBA, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie systemami wod.-kan., zamówienia publiczne, czy ochronę danych osobowych. Posiada uprawnienia budowlane, certyfikat audytora według kilku norm ISO. 

Robią chodnik w Mystkowie, w Kamionce Wielkiej skończą w tym roku

 – Mam doświadczenie w zarządzaniu, kierowaniu zespołami ludzi, wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Obecnie jestem kierownikiem działu sprzedaży w spółce Sądeckie Wodociągi, gdzie z sukcesem wprowadziliśmy system zdalnego odczytu wodomierzy – jeden z najnowocześniejszych w Polsce – dodaje Grzegorz Górka, który mieszkańcom Kamionki Wielkiej znany jest jako społecznik angażujący się m.in. w akcję MotoMikołaje  i organizację Festynu Parafialnego w Mystkowie.

Jaki Górka ma pomysł na Kamionkę Wielką? – Bardzo ważne jest, aby dać mieszkańcom gminy dostęp do kanalizacji, a tam gdzie to nie jest możliwe, pomóc w pozyskaniu środków na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Pilną potrzebą jest również remont dróg oraz zwiększenie bezpieczeństwa poprzez budowę chodników oraz inteligentnego oświetlenia i monitoringu – wylicza.

Kolejne pomysły kandydata to budowa dziennego domu opieki seniora, żłobka, wieży widokowej na Górach Jamnickich, otwarcie Szkoły Muzycznej I Stopnia czy budowa ścieżek rowerowych łączących gminę z Nowym Sączem. ([email protected] Fot.: archiwum Grzegorza Górki) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu