Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
08/02/2024 - 16:25

Ich siła gwałtownie rośnie. Wielka mobilizacja sztabu Sprawiedliwa Gmina Chełmiec zaplanowana na 10 lutego

Zawiązany w gminie Chełmiec Komitet WW Sprawiedliwa Gmina liczy już ponad sześćdziesiąt osób. Tym razem jego członkowie spotkają się by ogłosić strategię zbierania wśród mieszkańców gminy podpisów poparcia.

Jak zapowiada Stanisław Kuzak – lider Komitetu WW Sprawiedliwa Gmina, to jest już ostatnia prosta do rozpoczęcia kampanii zbierania podpisów poparcia dla rekomendowanych przez Komitet kandydatów do Rady Gminy Chełmiec. Trzeba przyznać, że z dnia na dzień zainteresowanych zarówno członkostwem jak i wsparciem Komitetu gwałtownie przybywa.

Wśród osób tych nie brakuje przedstawicieli każdego z dwudziestu siedmiu sołectw i równocześnie reprezentantów różnych branż społecznych, zawodowych, osób z bogatym doświadczeniem samorządowym jak i ludzi o nowym, świeżym spojrzeniu, z aspiracjami i potencjałem, cieszących się autorytetem środowiskowym.

Wyzwanie jest duże, ale i stawka duża. Idzie wszak o wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu chełmieckiego samorządu, który od przeszło siedemnastu lat niepodzielnie rządzony jest przez jeden obóz.

- W naszym środowisku panuje olbrzymia determinacja. Nie spoczniemy dopóty, dopóki nie zaprowadzimy w gminie koniecznych zmian. Nawołujemy wszystkich mieszkańców aby poszli za nami. To swoistego rodzaju misja – zaznacza Kuzak.

- Opracowałem konkrety działań, które bardziej szczegółowo omówimy na sobotnim walnym zebraniu komitetu. Jesteśmy gotowi i zmobilizowani. To co nas wyróżnia na tle działaczy w gminie, to to, że nie rzucamy słów na wiatr. W kampanii deklarujemy tylko to, co możemy zrealizować w stu procentach. Nie składamy deklaracji bez pokrycia. Za każdym razem inspirujemy się wskazaniami ze strony mieszkańców gminy, takimi jak choćby sprawa powrotu autobusów MPK. Wsłuchujemy się w potrzeby mieszkańców. To oni nas informują o swoich bolączkach, za co im dziękujemy. Najbliższe spotkanie komitetu jest kluczowe, bo już 12 lutego finalizujemy sprawy formalne związane ze zgłoszeniem naszego komitetu wyborczego. Pierwsze dwa tygodnie będą czasem, w którym będziemy spotykać się z mieszkańcami, pytać o ich potrzeby i jednocześnie prosić o głos poparcia dla naszych 27 kandydatów, dodam iż bardzo kompetentnych, oddanych sprawie ludzi. To będą bardzo silni kandydaci – kończy Przewodniczący KWW SG.

Spotkanie Komitetu Wyborczego „Sprawiedliwa Gmina” już w najbliższą sobotę (10 lutego) o godzinie o 13.00 w Sali konferencyjnej w Nowym Sączu przy ul. Barbackiego 57.

ARTYKUŁ SPONSOROWANYDziękujemy za przesłanie błędu