Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
27/02/2024 - 19:15

Beata Mikrut-Kawa kandydatką PiS w wyborach burmistrza Gorlic

W Gorlicach politycy Prawa i Sprawiedliwości ogłosili swą kandydatkę w wyborach burmistrza Gorlic. Została nią Beata Mikrut-Kawa. Kim jest pretendentka?


Spotkanie w Gorlicach rozpoczęła poseł Barbara Bartuś. Kandydatkę zachwalał wiceszef małopolskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, poseł Arkadiusz Mularczyk.

- Wybór został zaakceptowany przez Zarząd Wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości. Uważamy, że nasza formacja przez ostatnie lata rządów udowodniła, że potrafi dbać o nasze małe ojczyzny” - mówił były wiceminister resortu spraw zagranicznych. - PiS prosi miasto Gorlice o poparcie swojej kandydatki - Beaty Mikruty-Kawy, wybranej jednomyślnie i jednogłośnie.

Beata Mikrut-Kawa przez pięć lat była przewodniczącą Rady Miasta Gorlice co - jak zapewniała - pozwoliło jej poznać możliwości i ograniczenia miasta. Co proponuje? Chce wysłuchać mieszkańców i przedsiębiorców. Uważa, że daje najlepszą gwarancję tego że Gorlice staną się najlepszym miastem do życia.

Podczas konferencji przedstawiony został również Tomasz Płatek - przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w Gorlicach, który jest liderem listy PiS w wyborach do sejmiku Województwa Małopolskiego.

Kontrkandydatem Beaty Mikruty-Kawy będzie na pewno obecny burmistrz Gorlic, Rafał Kukla, który swój start w wyborach samorządowych ogłosił juz jesienią 2023 roku.  (MH) Fot. Arkadiusz Mularczyk/FacebookDziękujemy za przesłanie błędu