Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
03/04/2024 - 15:10

Andrzej Piszczek i jego list do startujących w wyborach do Gminy Chełmiec

Andrzej Piszczek, znany społecznik i działacz z Marcinkowic wystosował specjalny list do kandydatów na Wójta Gminy Chełmiec oraz do przyszłych radnych chełmieckiego samorządu. Nie brak w nim ostrych odniesień, autor nie gryzie się w język...

List otwarty do kandydatów na Wójta Gminy Chełmiec oraz do przyszłych radnych Gminy Chełmiec:

Kampania samorządowa w wyborach na Wójta Gminy Chełmiec już dawno nie przyniosła z sobą takich emocji jak te, których świadkami jesteśmy w tym roku.

Kontrkandydat Wójta Bernarda Stawiarskiego prowadził bardzo odważną kampanię, w trakcie której były zebrania z mieszkańcami, banery informacyjne i ulotki. Ale najważniejsze w toczącej się kampanii było wprowadzenie do debaty mieszkańców Chełmca, Klęczan, Marcinkowic i Chomranic sprawy przyszłości Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach. To nasza gminna perła w koronie. Firma, która na początku przemian ustrojowych szukała w gminie ratunku, aby zaledwie po kilku latach być podporą finansów Gminy Chełmiec. Bezsporny sukces inwestycyjny gmina Chełmiec zawdzięcza Kopalni w Klęczanach.

Niestety w ostatnim czasie nad kopalnią gromadzą się czarne chmury.

Najpierw ciągłe zmiany prezesów, potem coraz dziwniejsze nominacje Pana Wójta dla ludzi, wchodzących w skład Rady Nadzorczej, z panią Pauliną Kościółek, która jest jedną z większych dewoloperek na terenie gminy Chełmiec (co według mnie stanowi oczywisty konflikt interesów) na czele. Czy stanowi to krok zmierzający do przejęcia kopalni w Klęczanach, raczej w to nie wierzę, ale musi to budzić niepokój. Tak jak niepokój musi budzić również ciągłe drenowanie kopalni, w której zamiast koniecznych inwestycji pojawia się tylko konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem nie przemyślanych inwestycji realizowanych przez Pana Wójta Bernarda Stawiarskiego.

Zatrudnianie w kopalni ludzi bez kompetencji i odpowiedniego przygotowania, za to z gotowością do donoszenia Panu Wójtowi, zwalnianie ludzi, doświadczonych i mających wiedzę na temat firmy, nawet bez powodu, jeżeli tylko ludzie Ci odważą się zadawać pytania, lub krytykować niektóre działania Wójta Stawiarskiego.

Zwracam się zatem z apelem do Wójta Stawiarskiego aby zadeklarował publicznie przed wyborami, że nie jest jego zamiarem prywatyzowanie Kopalni w Klęczanach, że zarówno w Radzie Nadzorczej jak i w Zarządzie nie będzie już miejsca dla osób prowadzących działalność deweloperską.

Taki sam apel kieruję do Pana Stanisława Kuzaka, który kandyduje na stanowisko Wójta Gminy Chełmiec.

Uważam też, że wszyscy przyszli radni powinni zadeklarować publicznie, że ich troską w trakcie następnej kadencji samorządu Gminy Chełmiec będzie zabieganie o dobrą kondycję Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach, bo rozwój tej firmy to rozwój naszej gminy.

Andrzej Piszczek.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu