Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
21/09/2023 - 20:15

Walczą o każdy głos. Marszałek Ryszard Terlecki spotkał się z mieszkańcami Piwnicznej [WIDEO]

Do wyborów parlamentarnych pozostało coraz mniej czasu. Politycy nie tracą ani chwili i próbują przekonać Sądeczan do swojej oferty programowej. Z mieszkańcami Piwnicznej spotkał się dziś wicemarszałek Sejmu, prof. Ryszard Terlecki.

Ryszard Terlecki w Piwnicznej

Trwa kampania wyborcza. Kandydaci do Sejmu i Senatu niemal każdego dnia rozmawiają z wyborcami. W czwartek z mieszkańcami Piwnicznej-Zdrój spotkał się również wicemarszałek sejmu, startujący z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 14 - prof. Ryszard Terlecki.

O czym rozmawia z wyborcami podczas spotkań na Sadecczyźnie? - Poruszamy wiele tematów politycznych. Na Sądecczyźnie są kwestie, które powracają zawsze. To droga do Brzeska, która powoli się wykluwa, choć do końca jeszcze daleko oraz kolej, gdzie również mamy światełko w tunelu i pewnie niebawem powstanie. Trzecim tematem jest wojsko  - mówił “Sądeczaninowi” Ryszard Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu o rewitalizacji Jeziora Rożnowskiego

Marszałek przekazał również, że propozycja rewitalizacja Jeziora Rożnowskiego, wysunięta przez Zygmunta Berdychowskiego i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin” będzie procedowane w nowej kadencji Sejmu. 

- To lokalny temat. Zainteresowane są nim gminy w pobliżu jeziora. Petycja wpłynęła do Sejmu, wysłaliśmy list do premiera podpisany przez kilkudziesięciu posłów. Rząd się tym wkrótce zajmie. Przygotowujemy również projekt ustawy- przyznawał Ryszard Terlecki.

Więcej w materiale filmowym. ([email protected], rozmawiał: Tomasz Kowalski, wideo: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu