Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
29/09/2023 - 14:15

Pocięli nożem kandydata na posła w Nowym Sączu. Wojna na banery, wojna na słowa [ZDJĘCIA]

Po czym poznać, że kampania wyborcza jest już na ostatniej prostej i weszła w decydującą fazę? Po plakatach, banerach i bilboardach. Wizerunki kandydatów na posłów i senatorów wiszą gdzie się da i jak się da. Na kamienicach, płotach i latarniach. Trwa zażarta reklamowa wojna, która ma swoje ofiary. Toczy się też wojna na słowa.

Złoczyńcy i chamy

Im bliżej kampanii, tym więcej w mieście i okolicach plakatów, banerów i bilbordów z których spoglądają  kandydaci na posłów i senatorów.  Jedni nęcą wyborców miłym uśmiechem inni nęcą powagą, jedni występują solo, inni wspomagają się  politykami z pierwszej ligi.  Spoglądają na nas z  bilboardów, płotów, latarń, wiaduktów, a nawet z palców budowy.   

Im wiszą niżej, tym mają gorzej, bo stanowią pokusę dla politycznych rywali, niechętnych wyborców, albo zwykłych wandali.

Niedawno ktoś się uwziął na bilbordy Patryka Wichra z Prawa i Sprawiedliwości,  teraz dostało się kandydatom  Koalicji Obywatelskiej,  a dokładnie kandydującemu do Sejmu  sekretarzowi miasta Piotrowi  Lachowiczowi. Baner z jego wizerunkiem, zawieszony na płocie, na osiedlu Helena, ktoś pociął nożem.

Radny Józef Hojnor, który na swoim profilu na Facebooku udokumentował zniszczenia, wandali nazwał złoczyńcami i ogłosił że PO ustanowiła nagrodę za wskazanie tego, który wyborczą reklamę zniszczył.

Czytaj też Już nam budują kawałek „sądeczanki”. Idzie pełną parą zaprawiona goryczą inwestycja [ZDJĘCIA]  

Łupem jakiegoś "złoczyńcy padła też ubiegająca się o poselski mandat, także z List Koalicji, sądecka prawniczka Elżbieta  Ruchała, która nie tylko wrzuciła do sieci zdjęcie zniszczonego banera, ale także wandala, którego nazwała chamem,  postraszyła sądem,

Czytaj też Fikcyjne faktury w sądeckiej skarbówce i przewałki na miliardy złotych 

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu