Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
13/10/2019 - 23:55

Stanisław Kogut czy Wiktor Durlak? Znamy wstępne wyniki

Lokale wyborcze zostały już zamknięte. Teraz członkowie komisji liczą głosy. Już wkrótce dowiemy się, kto zostanie senatorem i będzie sprawował ten urząd przez najbliższe cztery lata. Sądeczanin dotarł do wstępnych wyników z trzydziestu dwóch lokali wyborczych. Który z kandydatów ma większe szanse na mandat senatorski?

Skontaktowaliśmy się z Wiktorem Durlakiem, kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Dzisiejszy wieczór wyborczy spędził zarówno u posła Arkadiusza Mularczyka, jak i u posła Jana Dudy. Jak ocenia wstępne wyniki wyborów parlamentarnych?

- Cieszę się z tego wyniku. Z tego co widzimy to Polacy wybrali kontynuację dobrej zmiany. Prawdopodobnie będziemy mieć jako Prawo i Sprawiedliwość samodzielną większość. Chcemy, aby Polska dalej rozwijała się w tym dobrym kierunku, żeby z naszej gospodarki korzystało całe społeczeństwo, a nie tylko wybrane elity. Bardzo się cieszę z tego wyniku i czekam jeszcze na oficjalne - skomentował Wiktor Durlak.

Zobacz też Wyniki wyborów parlamentarnych 2019: exit poll - PiS zdobył 239 mandatów!

Do sztabów wyborczych ciągle spływają wyniki wyborów z różnych lokali.

- Na trzydzieści dwie komisje w większości wygrywam. Chyba tylko w dwóch mam słabszy wynik - powiedział dziennikarzowi Sądeczanina kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu.

Skontaktowaliśmy się również z senatorem Stanisławem Kogutem, ale jak na razie nie chciał komentować wyników wyborów.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna

Wielu polityków PiS w noc wyborczą zebrało się w biurze poselskim Jana Dudy
Posłowie Jan Duda, Wiesław Janczyk, marszałek województwa Witold Kozłowski, kandydaci z listy PiS i wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości noc wyborczą spędziło przy Jagiellońskiej:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)