Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
15/10/2019 - 10:30

Senat: Wiktor Durlak zdeklasował Stanisława Koguta

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki ze wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych w okręgu nr 37. Jak głosowali mieszkańcy powiatu nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego?

W okręgu numer 37, który obejmuje powiat nowosądecki i gorlicki, o mandat senatora ubiegało się dwóch kandydatów. Na Stanisława Koguta, który startował jako kandydat niezależny, zagłosowało 70 424 wyborców. Z kolei na kandydata Prawa i Sprawiedliwości Wiktora Durlaka głos oddało 107 119 osób i to on będzie sprawował mandat senatora w okręgu 37 przez najbliższe cztery lata.

- Gratuluję wygranych wyborów panu Durlakowi. Naród jest suwerenem i to naród dokonał wyboru i ja to szanuję - mówi dla portalu "Sądeczanin" Stanisław Kogut. 

Na pytanie, czy będzie próbował swoich sił w kolejnych wyborach, odpowiada krótko: czas pokaże.

Zobacz też Wyniki wyborów 2019 w okręgu 14: 300 głosów zabrakło PiS do dziewiątego mandatu

W okręgu numer 36, który obejmuje powiat limanowski, nowotarski i tatrzański o mandat senatora ubiegało się trzech kandydatów. Bogusław Waksmundzki z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem Podhale Spisz Orawa otrzymał 26 273 głosy. Na Bronisława Dutkę z Polskiego Stronnictwa Ludowego zagłosowało 33 879 osób. Z kolei na Jana Hamerskiego z Prawa i Sprawiedliwości głos oddało 113 454 wyborców i to on zasiądzie w Senacie.

RG [email protected], Fot. JM


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)