Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
04/09/2019 - 20:00

Nowy Sącz: prezes PSL rekomenduje listy do Sejmu i Senatu

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz rekomendował dzisiaj po południu w Nowym Sączu listy kandydatów PSL z okręgu sądeckiego do Sejmu, jak i do Senatu. Osoby, które znalazły się na liście przedstawiła Urszula Nowogórska, "jedynka" na liście, wieloletnia radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i jego przewodnicząca.

Prezentacja kandydatów odbyła się na płycie rynku, przed ratuszem.

Listę kandydatów do Sejmu z okręgu nr 14 otwiera właśnie Urszula Nowogórska. Za nią, jako "dwójka" na liście znalazła się Józefa Kolbrecka, mieszkanka gminy Biały Dunajec, prezes PSL w powiecie tatrzańskim. "Trójkę" ma Iwona Tumidajewicz, mieszkanka Libuszy, przedsiębiorca, radna powiatowa oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej.

Wspomnianą listę zamyka Stanisław Pasoń z Moszczenicy. Sam przedstawia się: chłopski syn z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach ludowych. Rolnik i hodowca z 35 - letnim stażem pracy w gospodarstwie. Przedsiębiorca w branży rolnej specjalizujący się w agroturystyce, owczarstwie i hodowli bydła. Poseł na Sejm II kadencji.

Kandydatem z ramienia PSL (okręg nr 36) do Senatu jest Bronisław Dutka, były poseł i były dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

- Jesteśmy grupą ludzi, dla których Polska jest bardzo ważna - powiedziała liderka listy Urszula Nowogórska. - Nasza drużyna jest grupą osób, które reprezentują szerokie spektrum doświadczenia zawodowego, życiowego, społecznego i kulturalnego. Z naszej listy startują członkowie i sympatycy PSL, jak również KUKIZ 15.

Lista kandydatów z ramienia PSL (okręg nr 14) do Sejmu:

1. Urszula Nowogórska - Wieloletni członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, wcześniej prezes Forum Młodych Ludowców w Limanowej. Z wykształcenia pielęgniarka i politolog. Wieloletnia radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i jego przewodnicząca.
2. Józefa Kolbrecka - z Białego Dunajca na Podhalu. Jest prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie tatrzańskim.
3. Iwona Tumidajewicz - Mieszka w Libuszy. Sołtys wsi Libusza, przedsiębiorca i radna powiatowa.
4. Anatol Krygonski - 32 - letni rodowity gorliczanin. Połowę swojego życia poświęcił sztuce tatuażu. Wśród lokalnej społeczności dał się poznać jako społecznik, ekolog.
5. Małgorzata Półchłopek - Mieszka w Krynicy-Zdroju. Była radną I kadencji Rady Powiatu Nowosądeckiego, a potem przez trzy kadencje, do 2018 roku, radną Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju pełniąc przez 10 lat funkcję przewodniczącej rady. W życiu zawodowym i pracy społecznej ceni uczciwość i kompetencje.
6. Katarzyna Kiełbasa - Urodzona i wychowana na ziemi nowosądeckiej. Pochodzi z rodziny działaczy ludowych i samorządowych. Obecnie pracuje w prywatnym przedsiębiorstwie jako prokurent oraz Radca Prawny. 
7. Grzegorz Baran – mieszka i pracuje na Sądecczyźnie. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, prezesem gminnego koła PSL w Podegrodziu. Zawodowo od 1984 roku jestem związany ze szkolnictwem zawodowym. Pracował w szkole rolniczej w Podegrodziu, którą przekształcił w Zespól Szkół Zawodowych imieniem Św. Kingi w Podegrodziu. Przez 17 lat był dyrektorem tegoż zespołu. Od 2011 roku do 2016 pełnił funkcje Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie. Obecnie jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zabrzeży.
8. Przemysław Paluch - Mieszkaniec gminy Nowy Targ. Samotny ojciec dwójki dzieci, z wykształcenia inżynier leśnictwa.

9. Maria Białoń - mieszka w Ropie. Emeryt. Trzecią kadencję pełni funkcję sołtysa wsi, jest wiceprzewodniczącą Rady Gminy.
10. Andrzej Barna - lat 30, mieszka we wsi Kunkowa. Jest Łemkiem. Od listopada 2018 roku radny gminy Uście Gorlickie. Członek Stowarzyszenia „PRO-LEM” Kunkowa Leszczyny. 
11. Mirosław Janus - Mieszka w Nowym Targu.
12. Maria Bąk - Jest nowotarżanką. Z zawodu księgowa.
13. Irena Popławska - Pracuje w Biurze Ubezpieczeń w Mszanie Dolnej jako agent ubezpieczeniowy.
14. Wioletta Grabska - 38 lat. Od 2013 roku mieszkanka Gorlic. Z wykształcenia filolog rosyjski, z doświadczenia przede wszystkim marketingowiec i PR-owiec.
15. Krzysztof Filas - radny gminy Biały Dunajec, Przez 25 lat pracował w branży turystycznej, gastronomicznej i uzdrowiskowej.
16. Maria Tylka - rencistka, mieszka w Witowie.
17. Hubert Rapciak - mieszkaniec powiatu limanowskiego.
18. Małgorzata Wójciak
19. Rafał Czarnecki - 34 letni mieszkaniec Nowego Sącza, z zawodu programista.
20. Stanisław Pasoń - Chłopski syn z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach ludowych. Rolnik i hodowca z 35-letnim stażem pracy w gospodarstwie. Przedsiębiorca w branży rolnej specjalizujący się w agroturystyce, owczarstwie i hodowli bydła. Poseł na Sejm II kadencji.

Kandydatem do Senatu z okręgu 36 jest Bronisław Dutka.

- To jest najlepsza drużyna na Sądecczyźnie, w powiecie limanowskim, gorlickim, nowotarskim i na Podhalu. Wszędzie tam, gdzie reprezentujemy swoje małe ojczyzny. To jest drużyna, która ma szansę połączyć mieszkańców tego okręgu, połączyć Polaków. To jest dla nas wielkie wyzwanie, idea, z którą idziemy do wyborów - mówi prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz. - Porozumieliśmy się tworząc większy, niż zwykle komitet. To komitet PSL, ale zaprosiliśmy także tych, którzy reprezentują środowisko Pawła Kukiza. Bardzo cieszymy się, że doszło do tego porozumienia.  

[email protected], fot. IM.

sam prezes PSL rekomenduje listy do Sejmu i Senatu
Prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz rekomendował dzisiaj po południu w Nowym Sączu listy kandydatów PSL z okręgu sądeckiego do Sejmu, jak i do Senatu. Osoby, które znalazły się na liście przedstawiła Urszula Nowogórska, wieloletnia radna Sejmiku Województwa Małopolskiego i jego przewodnicząca.
Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu