Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/10/2019 - 12:50

Kto wygrał wybory w sądeckim więzieniu. PiS nie był faworytem

Czy to możliwe, żeby w Nowym Sączu uchodzącym za bastion Prawa i Sprawiedliwości partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała z kretesem. Jest takie miejsce. Okręgowa Komisja Wyborcza nr 53, która mieści się przy ulicy Pijarskiej… w więzieniu. Kto wygrał?

Prawo i Sprawiedliwość zebrało w Nowym Sączu 21 581 głosów, co daje wynik 52,42 proc. Na Koalicję Obywatelską głosowało 9 261 osób, to 22,49 proc. głosów. To miażdżąca przewaga nad największym politycznym rywalem.

Czytaj też Jak głosował Nowy Sącz: wyniki wyborów parlamentarnych 2019 PKW

Teraz, kiedy PKW zamieściła szczegółowe wyniki, okazuje się, że w jednej komisji proporcje były zupełnie odwrotne. Dwukrotną przewagę nad ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego Koalicja Obywatelska zyskała w sadeckim więzieniu przy ulicy Pijarskiej. Tam zwycięstwo odniósł też nad swoim konkurentem Stanisław Kogut.

W zakładzie karnym uprawnionych do głosowania było 405 osób. Koalicja Obywatelska zebrała 97 głosów, PiS – 41, trzeci wynik należy do PSL – 17 głosów, czwarty do Lewicy – 14.

W sądeckim więzieniu wygrał też przegrany w tych wyborach Stanisław Kogut,  który zdobył 127 głosów. Jego konkurent, Wiktor Durlak, który będzie teraz piastował mandat senatora, otrzymał 44 głosy. Frekwencja w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu przy ul. Pijarskiej 1 wyniosła 49,38 proc.

Czytaj też Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 na Sądecczyźnie: komentarze, opinie, liczby 

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)