Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
16/04/2019 - 17:50

Poseł Elżbieta Zielińska też wybiera się do Brukseli

Kiedy ponad cztery lata temu, jako kandydatka Ruchu Kukiz’15, wystartowała w wyborach do Sejmu, prawie nikt nie dawał jej szansy na wygraną. Zdobyła mandat. Teraz poseł Elżbieta Zielińska wybiera się do Brukseli.

Czy będziemy mieć swoich przedstawicieli w Brukseli? Prawo i Sprawiedliwość politykom z Sądecczyzny (poseł Arkadiusz Mularczyk startuje z siódmego, a posłanka Barbara Bartuś z szóstego miejsca) dało dwa miejsca na liście.  Na kandydata z Nowego Sącza stawia też Wiosna Roberta Biedronia. O mandat w regionie chce również powalczyć Ruch Kilkuz’15 , który trzecie  miejsce na liście dał gorlickiej posłance Elżbiecie Zielińskiej. Jak parlamentarzystka ocenia swoje szanse na wygraną? Mówiła o tym podczas spotkania z dziennikarzami:

- Jestem dobrej myśli. Ponad trzy lata temu, nikt nie dawał wiary temu, że zostanę posłem. To prawda, że jedynki mają swój handicap, ale to wcale nie znaczy, że zawsze wygrywają – mówi Zielińska.  

Parlamentarzystka jest przekonana, że jeśli Kukiz’15 przekroczy próg wyborczy, na pewno uda się zdobyć co najmniej jeden mandat. Jak podkreśla posłanka, w swojej kampanii wyborczej nie zamierza ograniczać się wyłącznie do Małopolski.

Czytaj też Wiosna Biedronia idzie po mandaty do Brukseli. Na kogo postawili w Nowym Sączu

- Chcę też powalczyć o głosy w Świętokrzyskiem, gdzie mam swoje biuro poselskie. W trakcie kampanii na pewno nie będę organizować wyborczych wieców, na które przychodzą tylko sympatycy. To się mija z celem i wcale nie przynosi aż takiego efektu.

O mandat w Brukseli obok Elżbiety Zielińskiej będzie konkurować jeszcze jedna posłanka z Gorlic. To wystawiona przez Prawo i Sprawiedliwość z szóstego miejsca Barbara Bartuś. Obydwie panie po raz kolejny staną więc do politycznej rywalizacji. Nie one jedne, bo z pierwszego miejsca listy PiS o wybór do Europarlamentu ubiega się również wicepremier Beata Szydło.

Czytaj też Dlaczego PiS nie wziął pana na listę do Brukseli? Pytamy posła Janczyka

Kogo „kukizowcy” wystawiają na liście obejmującej województwa małopolskie i świętokrzyskie?  Jedynką jest kandydat na Rzecznika Praw Dziecka - Paweł Kukiz-Szczuciński, dwójka to Piotr Kubiczek, przedsiębiorca z Krakowa, czwarte miejsce zajmuje Daniel Kierpiec prawnik z Kęt, piąte Kamila Martyniuk, artysta plastyk z Krakowa, z szóstego miejsca startuje Magdalena Fogiel-Litwinek,  nauczycielka z Sukowa, siódme miejsce na kiście zajmuje Klaudia Słowik-Maciejewska, adwokat z Raciborowic, ósme Narcyz Sadłoń, lekarz z Kościeliska. Listę zamykają teolog z Krakowa Bawer Aondo-Akaa i poseł Norbert Kaczmarczyk z Czajęczyc.

[email protected] fot. Jm

Dziękujemy za przesłanie błędu