Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
19/09/2019 - 07:05

Poseł Edward Siarka z Podhala walczył o zakopiankę czy powalczy o sądeczankę?

Sądecczyznę i Podhale, często postrzegane jako dwa odrębne byty, tak naprawdę łączy wspólnota interesów. Na czoło wysuwają się kwestie inwestycji w drogową infrastrukturę na południu Polski. Poseł Edward Siarka zabiegał o modernizacją zakopianki, drogi przez mękę dla kierowców. Czy walczy też o naszą drogę do Brzeska umożliwiającą szybszy dojazd do autostrady A4?

Rzadko gościmy na Sądecczyźnie parlamentarzystów z Podhala, a przecież te dwa regiony łączy ze sobą wspólnota interesów, co uświadamiany sobie szczególnie teraz, w okresie wyborczej kampanii do parlamentu, bo należymy do tego samego czternastego okręgu. W sposób szczególny łączą nas sprawy infrastruktury drogowej na południu Polski, bo to ciągle komunikacyjna czarna dziura.

- Kiedyś tworzyliśmy wspólne województwo nowosądeckie i cały czas są między nami powiązania. To nie tylko wspólna wyborcza lista. Jako posłowie reprezentujący ten sam okręg spotykamy się na co dzień w parlamencie i razem mierzymy się z problemami naszego regionu, których nie unikniemy - mówi poseł Edward Siarka.

- O ile na Podhalu udało nam się rozwiązać ten trudny węzeł gordyjski, jakim jest zakopianka, lada dzień zostanie oddany jej kolejny odcinek,  to tu, na Sądecczyźnie czeka nas potężne wyzwanie. Brak szybkiego dojazdu do autostrady w Brzesku to jedna z głównych barier rozwojowych dla waszego miasta.

Rozpoczęły się już pewne prace, ale uważam, że ta inwestycja musi przyspieszyć. Taką szansę daje nam budowa europejskiej międzynarodowej trasy Via Carpatia. Ten element jakim jest szybsze połączenie Nowego Sącza z A4 stał się żywotnym problemem, który musi być rozwiązany. Wszyscy zdają sobie z tego sprawę,  obojętnie czy pochodzimy z Podhala, Ziemi Gorlickiej czy Sądecczyzny.

Co jeszcze łączy Sądecczyznę i Podhale? O co wspólnie trzeba zabiegać? Na te i inne pytania w rozmowie z „Sądeczaninem” odpowiada poseł Edward Siarka z Solidarnej Polski, który startuje w wyborach do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

[email protected] fot. jm

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu