Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
08/10/2019 - 11:45

Małgorzata Półchłopek chce reprezentować seniorów

Małgorzata Półchłopek przez dziesięć lat sprawowała funkcję przewodniczącej Rady Miasta w Krynicy Zdroju. Korzystając z samorządowego doświadczenia kandyduje teraz do Sejmu z list PSL Koalicji Polskiej. Czym chce się zająć jako poseł?

- Startuję, bo jeszcze nie wyhamowałam po pracy samorządowej - z uśmiechem mówi Małgorzata Półchłopek, wieloletnia przewodnicząca Rady Miasta w Krynicy, która startuje do Sejmu z list PSL Koalicji Polskiej. - Gdy otrzymałam propozycję ubiegania się o mandat, myślałam nad tym kilka godzin, bo zdaję sobie sprawę, że Sejm to mrówcza, żmudna praca nad tworzeniem prawa. Ale podobna do tej, którą przez szesnaście lat rzetelnie wykonywałam w samorządzie - radzie miasta i radzie powiatu. Dlatego jestem do roli posła przygotowana.

Małgorzata Półchłopek zamierza reprezentować przede wszystkim seniorów przy tworzeniu rozwiązań dla tak zwanej srebrnej gospodarki i zwracać szczególną uwagę na to, jak stanowione w Sejmie prawo będzie realizowane w samorządach. Popiera pomysł wybudowania w Krynicy Zdroju nowoczesnego centrum kongresowego.

Małgorzata Półchłopek

Co najbardziej przeszkadza jej w obecnym kształcie debaty politycznej, co myśli o zalewie bannerów i plakatów na ulicach, co oferuje tym, którzy nie chcą decydować się na żaden z największych politycznych obozów i jak ocenia własne szanse ? Obejrzyjcie nasz materiał wideo - zapis rozmowy z Małgorzatą Półchłopek. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu