Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
10/01/2018 - 11:10

Zielińska i Handzel staną na politycznym ślubnym kobiercu?

Zatroskali się wspólnie nad stanem bezpieczeństwa w mieście poseł Elżbieta Zielińska i Ludomir Handzel. Jak mówią, ludzie skarżą się na ciemne ulice, słaby monitoring i niedobór patroli policji i straży miejskiej. Kukizowcy i Koalicja Nowosądecka chcą wspólnie temu zaradzić i opracować raport, który potem trafi do odpowiedzialnych za te bolączki instytucji. Bezpieczeństwo to społecznie nośne hasło. Czy w tle tej wspólnej ofensywy majaczy polityczny sojusz przed wyborami samorządowymi

Nowy Bezpieczny Sącz takim hasłem działacze Koalicji Nowosądeckiej i Ruchu Kukiz' 15 opatrzyli wspólne porozumienia przypieczętowane przez poseł Elżbietę Zielińską i Ludomira Handzla. Oboje zgodnie przyznają, że mieszkańcy nie czują się bezpiecznie i dlatego trzeba to zmienić.

Czytaj też Poseł Ela nie da się wciągnąć w polityczną narkomanię?

- Do mojego biura poselskiego często przychodzą mieszkańcy miasta, którzy skarżą się między innymi na zbyt słaby miejski monitoring, kiepskie oświetlenie na osiedlach i na zbyt rzadkie, ich zdaniem, patrole policji i straży miejskiej - tłumaczy poseł Zielińska. Mówią o braku bezpieczeństwa na ulicy Lwowskiej i Osiedlu Wojska Polskiego.. To był impuls do wspólnego działania. Uznaliśmy, że te kwestie należy zdiagnozować, a potem zadać pytania odpowiedzialnym za to instytucjom.

Jak te wspólną ofensywę tłumaczy Ludomir Handzel?

- Koalicja Nowosądecka to grupa osób, dla której jakość życia w Nowym Sączu jest najważniejsza. Składa się na to poziom edukacji, ochrony zdrowia, infrastruktura, rozrywka, praca… Filarem jest jednak bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa. To jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Musimy być i czuć się bezpieczni. Wtedy możemy się rozwijać.

Czytaj też Do kogo Ludomir Handzel zaleca się w sądeckiej polityce?

Kukizowcy i Koalicja chcą wspólnie opracować raport na temat stanu bezpieczeństwa w mieście, który potem trafi do sądeckiej policji, straży miejskiej i magistratu.,  

- Pojęcie bezpieczeństwa to temat szeroki. Nasi eksperci skupią się na bezpieczeństwie fizycznym, ale także wskażą pola, którymi trzeba się lokalnie zająć - podkreśla Handzel.  Nie wszystko jest w rękach lokalnych, ale lokalnie trzeba zidentyfikować problemy i wskazać rozwiązania. Marzy mi się miasto wolne od dopalaczy i przemocy. Poczucie bezpieczeństwa to też rozwój miasta. Chyba trudno dziś namówić wieczorową porą turystów na spacer ulicą Wąską.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu