Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/11/2018 - 22:10

Wyniki wyborów w gminie Uście Gorlickie. Zbigniew Ludwin nowym wójtem

Druga tura wyborów samorządowych dobiegła już końca. Lokale wyborcze zostały zamknięte. Komisje liczą teraz głosy wyborców. Kto został nowym wójtem Uścia Gorlickiego i będzie rządził w gminie przez najbliższe pięć lat?

W pierwszej turze wyborów samorządowych w gminie Uście Gorlickie o fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów: Tomasz Andrusikiewicz z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Andrusikiewicza, Zbigniew Ludwin z Komitetu Wyborczego Wyborców Zbigniewa Ludwina oraz Andrzej Paluch, który startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Niezależnego Kandydata Mgr Pawła Andrzeja Palucha - Młodzi dla Uścia Gorlickiego. 

Zobacz też Wyniki wyborów 2018 w gminie Uście Gorlickie. Kto został wójtem?

Najwięcej głosów w pierwszej turze otrzymał Zbigniew Ludwin, na którego głosowało 1379 osób. Nieco mniej, bo 1177 miał Tomasz Andrusikiewicz. To właśnie oni zmierzyli się dzisiaj w drugiej turze wyborów samorządowych. Który z nich został nowym wójtem Uścia Gorlickiego? 

Tomasz Andrusikiewicz otrzymał 1394 głosy, ale wybory wygrał i nowym wójtem został Zbigniew Ludwin, na którego głosowało 1636 osób. 

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjna Dziękujemy za przesłanie błędu