Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
04/11/2018 - 09:25

Wybory samorządowe: wyniki drugiej tury po godz. 21. Od rana trwa głosowanie

Mieszkańcy 649 gmin i miast w całej Polsce, w tym Nowego Sącza, Gorlic, Krynicy, Piwnicznej, Łososiny Dolnej, Niedźwiedzia, Łukowicy, Uścia Gorlickiego i wielu innych, wybierają dziś wójtów, burmistrzów i prezydentów w wyborczej dogrywce. Głosowanie ruszyło o godzinie 7, potrwa do 21.

ZOBACZ WYNIKI GŁOSOWANIA WE WSZYSTKICH KOMISJACH NOWEGO SĄCZA

Tym razem, inaczej  niż w pierwszej turze, wyborca otrzymuje tylko jedną kartę do głosowania. Są na niej dwa nazwiska kandydatów, którzy w pierwszej turze otrzymali najwięcej głosów. Jeżeli jeden z kandydatów wycofał się, zmarł lub utracił prawo wyborcze, na karcie do głosowania jest tylko jedno nazwisko. Na karcie z jednym nazwiskiem kandydata są dwie kratki: "TAK", której wybór oznaczająca poparcie oraz kratka "NIE".

Zobacz też: w tych gminach naszego regionu odbywa się głosowanie w drugiej turze

Głosujemy podobnie jak w pierwszej turze, stawiając znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Postawienie znaku "X" przy nazwisku obu kandydatów, albo niewskazanie żadnego z nich spowoduje, że głos będzie nieważny. Analogicznie na karcie z jednym nazwiskiem - aby głos był ważny, znak "X" stawiamy tylko w jednej kratce.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwum

Iwona Mularczyk przegrała walkę o fotel prezydenta Nowego Sącza
To nie były dobre wiadomości. Informacje jakie spływały po godzinie 21 do sztabu wyborczego Iwony Mularczyk pogarszały humory wszystkim tam zgromadzonym. Z godziny na godzinę stawało się coraz bardziej oczywiste, że trzeba się liczyć z porażką.


Dziękujemy za przesłanie błędu