Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
13/06/2018 - 13:30

Wspólna Małopolska kusi swoją "apolitycznością". Kogo wciągnie na swe listy?

- Chcemy walczyć o samorząd i to bez żadnych politycznych podtekstów. Nie jesteśmy żadną partią polityczną, ani przystawką innej partii – mówi Małgorzata Gromala, wójt Podegrodzia i prezes nowego stowarzyszenia „Wspólna Małopolska”. Kto będzie startował z jej list w najbliższych wyborach samorządowych w Małopolsce?

Stowarzyszenie pod tą nazwą organizuje się od dłuższego czasu; gdy trwały pierwsze dyskusje o ograniczeniu kadencyjności w samorządach. Nawiązuje do spuścizny po nieżyjącym już Marku Nawarze, byłym marszałku naszego województwa.

Wspólna Małopolska zrzeszyła tych, którzy uważają, że obecny rząd zdecydowanie za mocno ingeruje w funkcjonowanie samorządów.

Przed Małgorzatą Gromalą prezesurę stowarzyszenia pełnił burmistrz Jan Golba, który nadal jest członkiem stowarzyszenia.

- Chcemy zajmować się sprawami mieszkańców, bo do tego jako burmistrzowie i wójtowie jesteśmy powołani i chcemy mieć w tym wsparcie zarówno w powiecie jak i w sejmiku – mówi wójt Gromala o celach WM .

Zobacz też: Wójt Małgorzata Gromala o sitwach, mafii i małych ksiąstewkach

Z sądeckich samorządowców współpracą z komitetem zainteresowani są praktycznie wszyscy obecni wójtowie i burmistrzowie z terenu naszego powiatu. Otwarcie o swojej przychylności dla komitetu mówią wójt Jan Dziedzina, wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki, którzy są członkami WM, wójt Chełmca i jego żona, radna powiatowa Joanna Stawiarska.

Wspomniany Jan Golba – obok prezydenta Tarnowa i wójta Skrzyszowa – jest współautorem programu Wspólnej Małopolski dla całego województwa.

Małgorzata Gromala nie chce zdradzać, kto ostatecznie pojawi się na listach Wspólnej Małopolskiej.

Zobacz też: Wójt Gromala zawiezie nauczycieli na Marsz Wolności do Warszawy? Totalna bzdura

Na nasze dociekania o konkretne nazwiska odpowiada: - Układamy listy do powiatu, czekamy na ogłoszenie terminu wyborów i tak na dobrą sprawę jesteśmy gotowi. Robimy to na bazie wszystkich burmistrzów i wójtów, bo to maja być osoby, z którymi będzie nam się dobrze współpracowało w powiecie jeśli uda nam się wygrać.

Wiceprezesami Wspólnej Małopolskiej są burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski, na drugiego prezesa powołano szefa klubu prezydenckiego miasta Krakowa Rafała Komarewicza. W skład zarządu wchodzi też Maciej Kiwior wójt Skrzyszowa, Witold Latusek były członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Wojciech Skucha ordynator wydziału pulmonologii Szpitala w Proszowicach, radny wojewódzki oraz Jan Golonka były starosta nowosądecki.

ES [email protected] Fot. Ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)