Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
16/10/2018 - 18:30

"Sądecka stówa" - to się po prostu opłaci!

Inwestycja w dzieci i młodzież po prostu się opłaca - mówi dr Krzysztof Głuc, pomysłodawca programu „sądecka stówa”. Przedsięwzięcie już wkrótce może wejść w życie i objąć swoim zasięgiem dzieci ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W ramach programu uczniowie nowosądeckich szkół mogą uzyskać pomoc w wysokości 12 tys. zł na edukację i rozwój swoich umiejętności.

– Inwestycje w najmłodszych powinny być kluczowe z punktu widzenia prawidłowego rozwoju miasta – przekonuje Krzysztof Głuc, kandydat na prezydenta Nowego Sącza. – Dzieci i młodzież to grupa szczególna. To przyszłość Nowego Sącza. Zatem każda zainwestowana w najmłodszych złotówka to bardzo dobra lokata.  

„Sądecka stówa” to program skierowany do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie Nowego Sącza. Obejmuje swoim zasięgiem uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu miasta. W ramach inicjatywy rodzice każdego z uczniów otrzymają comiesięczne wsparcie w postaci 100 zł na edukację i  rozwój ich umiejętności, zainteresowań czy pasji. Pomoc będzie wypłacana przez 10 miesięcy – od września do czerwca, czyli w czasie roku szkolnego. W ramach programu nowosądeccy uczniowie mają szansę otrzymać w ciągu swojej edukacji wsparcie w łącznej wysokości 12 tys. zł

– W przeciwieństwie do pozostałych pomysłów pojawiających się w kampanii wyborczej, propozycja ta nie narzuca niczego mieszkańcom – mówi Krzysztof Głuc.  –Daje im pełną swobodę w najlepszym dysponowaniu uzyskanymi środkami.

Koszt „sądeckiej stówy”jest także łatwy do oszacowania. Wystarczy prosty rachunek: liczba uczniów x kwota. Programy innychkandydatów są w tym względzie wyraźnie niedoszacowane i właśnie dlatego znacznie droższe w realizacji niż pomysł Krzysztofa Głuca.

Program Sądecka stówa nie jest wreszcie programem wyłącznie konsumpcyjnym. Może być kolejnym elementem lokalnego ożywienia gospodarczego. Pobudzać popyt i powodować częściowy zwrot środków wydatkowanych na sądeckim rynku do budżetu miasta, w postaci podatków.

- Nowy Sącz może stać się prawdziwą kuźnią talentów. „Sądecka stówa” to oczywiście tylko jeden z elementów szerokiego programu dla dzieci i młodzieży. Ale każdy z tych elementów jest ważny, bo daje młodym ludziom szansę na rozwój – zaznacza Krzysztof Głuc.

Zobacz także: To mieszkańcy zdecydują o najważniejszych sprawach w Nowym Sączu

W programie Głuca znajduje się także budowa Miejskiego Centrum Wiedzy. Nowoczesnego obiektu edukacyjnego z biblioteką analogową i cyfrową oraz zaawansowanymi technologicznie pracowniami dla uczniów, m.in. pracownią kreatywności.  

Cały program Krzysztofa Głuca na: www.krzysztofgluc.pl  

Krzysztof Głuc nie pomija w swoich założeniach także prostych rozwiązań, które mają ułatwić życie nowosądeckim uczniom. W jego programie znajduje się m.in. bezpłatna profilaktyka dentystyczna czy profilaktyka wad postawy.

Projekty będą systematycznie wprowadzane w życie. Na przykład program „Sądecka stówa” ma zacząć funkcjonować już od nowego roku szkolnego 2019/2020.

Czytaj także:

To on przeprowadził największą inwestycję ostatnich lat

Ten kandydat jest przygotowany do pracy w samorządzie

Są pomysły na Miasteczko Multimedialne! "[WIDEO]

Kiedy odpoczywa? Chyba w pracy, bo to najbardziej lubi

Mieszkańcu sądeckiego osiedla, to dla Ciebie ważna sprawa!

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta. Czynny do godz. 18

Krzysztof Głuc, kandydat na prezydenta, zachęca do sięgania po szczyty

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)