Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
29/10/2018 - 15:05

Premier Jarosław Gowin w Krynicy udziela poparcia Dariuszowi Reśce

W sobotę Krynice-Zdrój odwiedził premier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, aby udzielić swojego poparcia kandydatowi na burmistrza Krynicy-Zdroju Dariuszowi Reśce, który w drugiej turze wyborów ubiega się o reelekcję.

W Hotelu Krynica spotkali się premier Jarosław Gowin, Dariusz Reśko oraz Zbigniew Wojewoda. Podczas spotkania Premier udzielił poparcia Dariuszowi Reśce i zapewnił, że pod jego stabilnymi rządami Krynica-Zdrój będzie mieć pełne wsparcie Zarządu Województwa Małopolskiego, w którym Zjednoczona Prawica w nadchodzącej kadencji będzie rządzić samodzielnie.

-Pan Burmistrz jest wspaniałym samorządowcem, współpracujemy ze sobą od szeregu lat - mówił premier Jarosław Gowin - obserwuję jak pod jego rządami rozwija się Krynica, jakie ma sukcesy, jeśli chodzi o inwestycje i jak zwiększa się ilość turystów uzdrowiska. Dzięki burmistrzowi Krynica utrzymuje świetne relacje z innymi gminami, które mają charakter uzdrowiska. Krynica rozwija się tak dobrze, bo ma silnego pracowitego przywódcę. Burmistrz Dariusz Reśko jest gwarantem dalszego, dynamicznego rozwoju Krynicy, dlatego zwracam się do wszystkich mieszkańców gminy ponad podziałami o poparcie jego kandydatury. Wierzę, że 4 listopada mieszkańcy gminy przedłużą jego mandat do rządzenia.


Podczas spotkania poruszony został także temat sposobu prowadzenia kampanii wyborczej. Zdecydowano, że jest w niej za dużo agresji. Głos w tej sprawie zabrał także Zbigniew Wojewoda, który w swojej kampanii stawiał na rozwiązania merytoryczne, a podobnie jak burmistrz Reśko spotkał się z falą hejtu i obraźliwych komentarzy, dlatego zdecydował się udzielić poparcia Dariuszowi Reśce. Postanowiono połączyć komitety w celu realizacji wspólnego programu wyborczego.

(KS) Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)