Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
30/08/2018 - 13:15

Podegrodzie: Wójt Gromala nie ma na dziś kontrkandydata

Na dziś w gminie Podegrodzie jest tylko jeden kandydat na wójta gminy – obecna wójt Małgorzata Gromala.

Zobacz też: Wspólna Małopolska kusi swoją "apolitycznością". Kogo wciągnie na swe listy?

W wyborach na wójta gminy Podegrodzie ubiegająca się o reelekcję Małgorzata Gromala startuje po raz kolejny z własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Małgorzaty Gromala. Jeśli wygra, to będzie jej trzecia kadencja. Gromala jest też prezesem stowarzyszenia "Wspólna Małopolska", która chce wprowadzić swoich przedstawicieli do rady powiatu. 

Swój komitet KWW Stanisława Łatki wystawił też Stanisław Łatka, wójt gminy Podegrodzie w latach 2006 – 2010. W zeszłych wyborach ubiegając się o to stanowisko starował z list Prawa i Sprawiedliwości, przegrał z Gromalą wynikiem: 4094 do 1400 głosów.

Zobacz też: Podegrodzie: Radny Czop na topie. Ma zaklepane głosy w następnych wyborach?

W wyborach w 2010 roku, gdy kandydował z KWW Budżet i Odpowiedzialność musiał ustąpić pola obecnej wójt stosunkiem głosów 2491 do 2630. W tym roku chce powalczyć jedynie o miejsce w radzie gminy.

Pozostałe dwa zarejestrowane komitety KWW Współpraca Jedność oraz KWW Dla Dobra Mieszkańców chcą jedynie wprowadzić swoich przedstawicieli do rady gminy.

Nie wiadomo jednak, czy kandydata na wójta nie wystawi Prawo i Sprawiedliwość, bo choć nie jest tajemnicą, że partia prowadziła rozmowy z kilkoma radnymi, to żadnych wiążących decyzji nie podjęto. Przynajmniej do dziś.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)