Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
10/07/2018 - 12:15

Piwniczna-Zdrój: Kto powalczy o fotel burmistrza? Tylko Janeczek mówi: tak

Kto powalczy o władzę i fotel burmistrza w Piwnicznej-Zdroju w wyborach samorządowych 2018? Kilka nazwisk już się tu wskazuje, ale oficjalnie na razie zdeklarował się jedynie Zbigniew Janeczek.

Obecny burmistrz pytany o start w wyborach odpowiada po żołniersku: - Tak, będę kandydował.

Dalej wyjaśnia, że tak jak poprzednio o głosy mieszkańców zawalczy z własnego komitetu KWW Zbigniewa Janeczka. – Z nowym programem zmodyfikowanym o to, co już udało nam się już zrobić i propozycją tego, co chcielibyśmy jeszcze zrobić –zapowiada samorządowiec. 

Nieoficjalnie w wieści gminnej pojawiają się już też inne nazwiska, znane z poprzednich wyborów. Na początek wymieniany jest Wojciech Michalik, który w wyborach 2014 startował z KWW Nova Piwniczna. Poparło go wtedy 371 wyborców. 

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Burmistrz Janeczek nie dorobił się mieszkania

- Co wybory jako kandydat stawia się pan Franciszek Górka, osoba, która nie ma szans, ale zawsze ma złudzenia – usłyszeliśmy od jednego z piwniczańskich działaczy samorządowych. Górka w 2014 startując z KWW „Uzdrowisko” zdobył zaledwie 63 głosy.

Zobacz też: Rytro: to będzie starcie! Wnętrzak vs Kotarba w wyścigu o fotel wójta

W spekulacjach i prognozach przewija się też nazwisko Danuty Lelito, byłej radnej powiatowej z terenu gminy Piwniczna-Zdrój, która dziś pracuje w krynickim uzdrowisku. Sama Lelito na razie nie chce przesądzać o swoim starcie. – Powiem tak, wszystko jeszcze jest w fazie podejmowania decyzji. Rozglądam się za współpracownikami, rozmawiam z mieszkańcami, pytam jak zapatrują się na taką możliwość – zaznacza i zapowiada, że ostateczną decyzję na pewno podejmie i ogłosi na przełomie sierpnia i września.

Pytana o innych wymienionych kandydatów na kandydatów dyplomatycznie odmawia komentarza.

Nikt nie wspomina natomiast o byłym burmistrzu, który przegrał ze Zbigniewem Janeczkiem w drugiej turze, choć w pierwszej prowadził czyli o Edwardzie Bogaczyku.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info / Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________