Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
30/10/2018 - 12:35

O co Rafał Skąpski apeluje do 437 swoich wyborców

Rafał Skąpski, kandydat na prezydenta Nowego Sącza startujący z KKW SLD Lewica Razem podczas tych wyborów nie dostał się do drugiej tury. Teraz wydał krótkie oświadczenie, w którym zaapelował do mieszkańców, aby wzięli udział w drugiej turze wyborów 4 listopada.

Lider KKW SLD Lewica Razem 21 października uzyskał 437 głosów (1,19 proc.) i spośród siedmiu kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta miasta był to ostatni wynik. 

- Prawo do głosowania, szczególnie w tych wyborach, należy rozumieć jako obywatelski obowiązek i jako przywilej – napisał Rafał Skąpski. - Podczas debaty kandydatów na urząd prezydenta, w dniu 18 października, wyraziłem się jednoznacznie, że gdybym przed drugą turą musiał zawierać z kimś porozumienie koalicyjne, to na pewno nie zawarłbym go z kandydatką PiS. Zdania nie zmieniłem, co więcej, umocniłem się w nim. Głos oddany na PiS, jest głosem przeciw demokracji w samorządzie. Brońmy demokracji. 

Zobacz też: Skąpski idzie na wybory z esbekami na listach kandydatów na radnych

Oświadczenie kandydata zjednoczonej lewicy na prezydenta Nowego Sącza było odpowiedzią na prośby o jego komentarz do drugiej tury wyborów prezydenta Nowego Sącza.

Opr. IM, Fot. JMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)