Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
16/08/2018 - 14:55

Nowy Sącz: PSL i PO chcą tu rządzić razem, związek przypieczętuje Zegzda

Dziś, na dwa dni po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych 2018 Polskie Stronnictwo Ludowe oficjalnie udzieliło poparcia Leszkowi Zegzdzie jako kandydatowi na prezydenta Nowego Sącza. Władysław Kosiniak Kamysz, prezes PSL ludowców dopisał ugrupowanie do listy sygnatariuszy Koalicji Obywatelskiej.

Początkowo - ramię w ramię z Platformą Obywatelską w wyborczy bój miał ruszyć Sojusz Lewicy Demokratycznej – w lutym niemal cała sądecka opozycja, wśród której zabrakło jedynie Koalicji Nowosądeckiej i wspomnianego PSL podpisała nawet porozumienie pod hasłem Sądecka Deklaracja Wyborcza.

Ale po tym jak okazało się, że partie nie osiągnęły konsensusu w sprawie kandydata na szefa sądeckiego magistratu SLD wystawiło swojego kandydata – byłego wiceministra w rządzie Leszka Millera Rafała Skąpskiego.

Zobacz też: Szturm na sądecki ratusz. Gwiżdż też chce na prezydenta

W konsekwencji dziś doszło do podpisania nowego porozumienia pod hasłem Koalicja Obywatelska. Obok PSL do wyborczego porozumienia przystąpiły Platforma Obywatelska, Nowoczesna, , Komitet Obrony Demokracji, Młodzi Demokraci Nowy Sącz, Młodzi .Nowocześni - Nowy Sącz, Ogólnopolski Strajk Kobiet oraz Stowarzyszenie Odpowiedzialni Obywatele Nowy Sącz.

Poseł PO Andrzej Czerwiński całe to zamieszanie określił mianem „naturalnej ewolucji” a Kosiniak Kamysz argumentował, że ludowców długo do kandydatury Leszka Zezgdy nie trzeba było przekonywać – ludowcom od lat świetnie współpracuje się z Zegzdą jako działaczem struktur wojewódzkich.

Zobacz też: Wybory samorządowe 2018. Idą na wojnę o władzę z PiS-em w Nowym Sączu

- Ja też osobiście miałem okazję poznać pana marszałka w pracy w ministerstwie (Kosiniak Kamysz był ministrem reportu pracy i polityki społecznej – dop. red.) gdy rozmawialiśmy o sprawach społecznych, o przywracaniu na rynek pracy osób wykluczonych. Jak Leszek Zezgda przyjechał do mnie do ministerstwa i opowiadał o swojej pracy społecznej na rzecz tych osób, o przywracaniu społeczeństwu tych, którzy nigdy nie pracowali i borykali się z różnymi problemami życiowymi, to mnie osobiście ujęło – komentował szef ludowców zaznaczając, że wiele programów zaproponowanych wtedy przez Zezgdę było wdrażanych i to między innymi one przyczyniły się do tego, że dziś stopa bezrobocia jest tak niska.

Lider PSL zapowiedział też, że choć na sądeckim podwórku PSL walczyć o głosy będzie razem, to już do sejmiku ugrupowanie chce wystawić kandydatów samodzielnie.

ES [email protected] Fot.: ES

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu