Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/08/2018 - 16:00

Nowy Sącz: po memach ich poznasz. Jak widzą kandydatów na prezydenta internauci?

Sytuacja polityczna w Nowym Sączu stała się wyjątkowo gorąca. Zaledwie w kilka dni okazało się, że kandydatów na prezydenta naszego miasta będzie prawdopodobnie aż pięciu. Internauci nie zostawili tego bez echa. W sieci krążą już memy z owymi kandydatami w roli głównej.


Dlaczego Iwonę Mularczyk zamieniono w czarownicę? Być może dlatego, że jej kandydatura ostro podzieliła i tak już dość skonfliktowaną sądecką prawicę. Ryszard Nowak rekomendował na stanowisko prezydenta byłego szefa Sądeckich Wodociągów Krzysztofa Głuca. Okazało się, że obecny włodarz musi mieć bardzo słabe notowania w Warszawie, bo Prawo i Sprawiedliwość wystawiło żonę posła Arkadiusza Mularczyka, który to wybór popiera sam Jarosław Kaczyński. Iwona Mularczyk do ogłoszenia tej decyzji mało komu była w Nowym Sączu znana. Czym zatem zaczarowała Kaczyńskiego? Czy rzeczywiście nieźle zamiesza w sądeckim mateczniku PiS?

Zobacz też: Jest szynobus, jest zabawa, jest szydera, są memy

Kolejny kandydat Rafał Skąpski, o którym przeciętny sądeczanin wie tylko tyle, że był wiceministrem kultury w rządzie Leszka Millera na memach przedstawiony jest jako dobrotliwy zajączek. Czy internauci sugerują, że Sojusz Lewicy Demokratycznej swojego kandydata znalazł w kapuście? Skąpski od dwóch lat mieszka na stałe w Jazowsku w gminie Łącko a jak wiadomo Łącko raczej kojarzy się ze śliwkami. A może to nawiązanie do faktu, że jeszcze nie tak dawno SLD chciało w walce o fotel prezydenta stanąć ramię w ramię z Platformą Obywatelską i teraz były minister odegra rolę królika wyciągniętego z kapelusza, bo okaże się gwiazdą tego przedstawienia?

Swojej karykatury doczekał się też Leszek Zegzda. To on jest czarnym koniem Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Porozumienia Sądeckiego w tegorocznym wyścigu o fotel prezydenta. Zegzda 12 lat był sekretarzem Nowego Sącza a od wielu lat ma silną pozycję w zarządzie województwa. Co to ma wspólnego z Golemem z Władcy Pierścieni? Zegzda chce odzyskać dla nas skarb, którym jest Nowy Sącz? Rozerwany między województwo a Nowy Sącza walczy z siłami ciemności i światła?

Karykatury wspomnianego wyżej Krzysztofa Głuca jeszcze w sieci nie znaleźliśmy, ale za to internauci nie odmówili sobie kąśliwości w stronę Ryszarda Nowaka, który go rekomendował. Grafika odsyła samorządowca na polityczną emeryturę…

Prezydent pojawił się tez na kolejnym memie, na którym obok niego i Leszka są jeszcze trzy świetnie rozpoznawalne twarze sądeckiej polityki. Pierwszy to Jerzy Gwiżdż, który chce kandydować z własnego komitetu, drugi Nowak, po nim Zegzda a potem senator Stanisław Kogut i Arkadiusz Mularczyk.

Pod nimi autor grafiki zamieścił napis Just 5. Niewtajemniczonym spieszymy z wyjaśnieniami – Just 5 to nazwa jednego z pierwszych polskich boysbandów założonego w 1997 roku. Skład grupy wybrano w czasie castingu z udziałem 600 uczestników. Grupa, której członkowie mieli od 15 do 25 lat zagrała aż 500 koncertów w całej Polsce. Kąśliwi obserwatorzy sceny muzycznej mówili o zespole, że to chłopcy z łapanki… Kariera zespołu trwała ledwo 4 lata.

ES [email protected] Fot.: Facebook

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu