Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
06/10/2018 - 13:15

Brudna kampania: kandydaci różnych opcji pocięci

Tak prezentują się banery wyborcze Iwony Mularczyk, Jerzego Gwiżdża oraz Patryka Wichra. Wandale zostawili z ich wyborczych reklam strzępy. Najprawdopodobniej dzisiejszej nocy. Za takie rzeczy można dostać mandat lub grzywnę.

Banery wisiały na ogrodzeniu ogródków działkowych i ogrodzeniu jednej z prywatnych posesji na osiedlu Wólki w Nowym Sączu. Wyborcze reklamy zostały pocięte. Na ogrodzeniach  pozostały jedynie plastikowe opaski do mocowania bilbordów.

Kampania wyborcza wchodzi na ostatnią prostą. Do wyborów pozostało jedynie dwa tygodnie. Trudno się, więc dziwić, że rywalizacja między sztabami toczy się na wszystkich możliwych frontach.

Niestety, nie brakuje też, jak widać wandali, którzy zazwyczaj, pod osłoną nocy dopełniają dzieła zniszczenia.

Całe nie ostały się bilbordy Iwony Mularczyk, kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Nowego Sącza. Wandale nie przepuścili również banerowi wyborczemu Jerzego Gwiżdża, który z komitetu "Samorządny Nowy Sącz" ubiega się również o kierowanie miastem. Ten sam los spotkał również bilbord Patryka Wichra, kandydata PiS ubiegającego się o mandat radnego do Sejmiku Województwa Małopolskiego.

No i mamy kampanię wyborczą, od tej ciemniejszej strony... Przy okazji warto przypomnieć, że za zrywanie plakatów wyborczych grożą kary. Jeśli ktoś nie chce mieć kłopotów, lepiej niech ich nie rusza. Art. 67. paragraf 1 Kodeksu wykroczeń mówi jasno: - Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Nie każdy pewnie wie, że można też podpaść nawet za zerwanie plakatu z informacją o przyjeździe cyrku albo o meczu Sandecji.

Paragraf 2 art. 67 Kodeksu wykroczeń nie pozostawia wątpliwości: - Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie, afisz lub plakat wystawiony publicznie przez instytucję artystyczną, rozrywkową lub sportową albo w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, afiszem lub plakatem, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

[email protected], Fot. IM.

Brudna kampania wyborcza
Brudna kampania wyborcza
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu