Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
28/09/2018 - 08:30

To mieszkańcy zdecydują o najważniejszych sprawach w Nowym Sączu

Aplikacja na telefon do konsultacji z mieszkańcami, nacisk na współpracę z zarządami osiedli czyreaktywacja instytucji referendum lokalnego. Krzysztof Głuc chce podzielić się władzą z mieszkańcami. Miasto współzarządzane to jedno z podstawowych założeń jego programu.

– Dostrzegam coraz mocniejszy głos mieszkańców domagających się większego prawa do działania na rzecz miasta – zaznacza Krzysztof Głuc, kandydat na prezydenta Nowego Sącza. Dlatego jednym z założeń autorskiego programu Głuca jest miasto współzarządzanie przez mieszkańców „Zdecyduj razem ze mną!”. Na program składają się:

  • Uruchomienie aplikacji na telefon oraz strony internetowej do kontaktu z mieszkańcami (w ciągu 90 dni od objęcia urzędu). Narzędzia te dają możliwość szybkiego zapoznania się z opinią nowosądeczan w istotnych dla nich sprawach.
  • Wykorzystanie instytucji referendum do podejmowania ważnych decyzji, niosących za sobą duże nakłady finansowe czy też dotyczących bardzo wrażliwych kwestii, na przykład przyszłość terenów Starej Sandecji, odbudowa Zamku.
     
  • Współpraca z zarządami osiedli – cykliczne spotkania w terenie (raz na pół roku), comiesięczne narady z przewodniczącymi zarządów oraz zwiększenie nakładów finansowych na osiedla.
  • Powołanie Rady Przedsiębiorców przy Prezydencie Miasta do realizacji konkretnych projektów, na przykład zamiany systemu ponadpodstawowego szkolnictwa zawodowego z  jego koniecznym dostosowaniem do rynku pracy.
  • Powołanie Młodzieżowej Rady Miasta dla wykorzystania ogromnego potencjału młodego pokolenia nowosądeczan i zapoznania się z ich świeżym spojrzeniem i pomysłami na przyszłość naszego Miasta. 
  • Wspieranie budżetu obywatelskiego, którego efekty w Nowym Sączu dostrzegamy gołym okiem już dziś.

- Nowy Sącz miastem współzarządzanym przez mieszkańców. Wiem, jak to zrobić! - Krzysztof Głuc.

Materiał Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Głuca "Wybieram Nowy Sącz"

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________