Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
01/10/2018 - 09:55

Mieszkańcu sądeckiego osiedla, to dla Ciebie ważna sprawa!

Prezesi czterech największych spółdzielni mieszkaniowych w Nowym Sączu z zainteresowaniem i życzliwością przyglądają się programowi pn. „Sądeckie osiedla – lepsza przestrzeń do życia”. Autorem programu jest dr Krzysztof Głuc, który od wielu lat realizuje projekty samorządowe w Polsce i za granicą.

Okazją do zaprezentowania pomysłów było spotkanie, które na zaproszenie prezesa Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej Jarosława Iwańca odbyło się w budynku zmodernizowanego Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Kołłątaja.

- Ludzie potrzebują znacznie więcej niż tylko miejsca do zamieszkania. Bardzo ważna jest tu przestrzeń do wypoczynku czy rekreacji. I to w bezpośredniej bliskości bloków. Budynek, w którym się znajdujemy jest znakomitym przykładem jak można to zrobić – zaznacza Krzysztof Głuc.

W spotkaniu wzięli udział prezesi największych spółdzielni mieszkaniowych: Grodzkiej, Siły, Beskidu i STBS. Zarządcy osiedli mieszkaniowych zgodnie przyznali, że podstawą działania jest właśnie współpraca.

- Parkingi, termomodernizacja i spędzanie wolnego czasu to zasadnicze kwestie, które muszą być rozwiązane we współpracy z miastem. Mam nadzieję, że nastąpi to szybko i w zadowalający dla nas sposób – mówi Jarosław Iwaniec, prezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Siła” Bogusław Sokulski oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Beskid” Piotr Gawron zwracali uwagę, że należy popracować nad lepszą organizację odbioru śmieci, rozbudową monitoringu oraz zmianami w regulacjach prawnych.  

 - W programie Pana Krzysztofa Głuca dwie rzeczy są dla nas bardzo ważne. Jedna z nich to sprawa przejęcia dróg osiedlowych. Stan prawny dróg uniemożliwia, w wielu przypadkach, interwencję policji lub straży miejskiej. Mamy również problem z parkingami, ale ten występuje w całym mieście – dodaje Piotr Gawron, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Beskid”.

W programie „Sądeckie osiedla – lepsza przestrzeń do życia” znajdują się rozwiązania dzisiejszych bolączek sądeckich osiedli.

- Musimy przerwać ten łańcuch niemożności w reagowaniu na potrzeby mieszkańców. Uważam, że jedynym sposobem, aby to zrobić jest współpraca pomiędzy miastem a włodarzami spółdzielni mieszkaniowych, które funkcjonują na terenie Nowego Sącza - przekonuje Krzysztof Głuc.

Przykłady działań do zrealizowania dla mieszkańców nowosądeckich osiedli:

  • budowa parkingów osiedlowych (np. na rogu ulic Nawojowskiej i Królowej Jadwigi),
  • poszerzenie terenów oddanych na potrzeby osiedli (np. na 29 Listopada/Kusocińskiego),
  • przejęcie do zarządzania przez miasto części dróg osiedlowych,
  • wykorzystanie miejskich gruntów pomiędzy budynkami na osiedlu Przydworcowym czy Szujskiego,
  • powstanie Centrów Aktywności Lokalnej.

Pełny program „Sądeckie osiedla – lepsza przestrzeń do życia”

- Sądeckie osiedla powinny stać się przyjazną przestrzenią do życia. Wiem, jak to zrobić! - dodaje Krzysztof Głuc.

Materiał Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Głuca "Wybieram Nowy Sącz"

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________