Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
10/10/2018 - 13:40

Lepsza gmina Chełmiec. Dla wszystkich!

Tą jedną decyzją można ułatwić codzienne życie sobie i swoim najbliższym. Lepsza infrastruktura to większe bezpieczeństwo, lepsze zarządzanie to mniej zadłużona i lepiej dofinansowana gmina. Dzięki Twojemu najbliższemu wyborowi taka właśnie może być nasza gmina Chełmiec.

Prawidłowe rozdysponowanie środków budżetowych pomiędzy wszystkimi miejscowościami jest gwarancją zrównoważonego rozwoju gminy. Współpraca z mieszkańcami i z ich przedstawicielami tj. sołtysami i radnymi, daje możliwość lepszego poznania problemów i potrzeb. Wspólne opracowywanie budżetu daje obraz tego, jak należy sprawiedliwie inwestować.

- Przy Radzie Gminy Chełmiec powstanie ciało doradcze złożone z przedstawicieli sołtysów, radnych i przedsiębiorców działających na terenie gminy. Dzięki niemu lepiej wypracujemy budżet dla całej gminy, dbając szczególnie o mniej rozwinięte obszary – stwierdził kandydat na Wójta Gminy Chełmiec, Jakub Ledniowski.

W gminie wciąż jest wiele miejsc wymagających lepszej infrastruktury. Nowe drogi, chodniki i ich oświetlenie nie tylko usprawniają codzienne życie, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo. To podstawowe potrzeby mieszkańców, o które powinna dbać gmina.

- Budowa chodników przy drogach gminnych, w szczególności prowadzących do szkół, to priorytetowe zadanie dla samorządów. Jako wójt wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości będę szczególnie mocno zabiegał o środki rządowe przeznaczone w ramach programu dla samorządów – deklaruje kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Od dłuższego czasu palącym problemem jest komunikacja zbiorowa. Mieszkańcy narzekają na utrudnione przemieszczanie się w obrębie gminy. A przecież rozwiązanie tej sprawy jest bardzo proste.

- Z myślą głównie o najmłodszych i osobach starszych, jako radny gminy usilnie zabiegałem o poprawienie komunikacji zbiorowej w Chełmcu. Po licznych konsultacjach przygotowany został projekt oparty o współpracę z MPK Nowy Sącz. To rozwiązanie oszczędne dla budżetu i szybkie w realizacji – przypomina Jakub Ledniowski.

Mieszkańcy od wielu lat postulują: gmina powinna znajdować się bliżej mieszkańców i ich spraw. Potrzebna jest do tego nie tylko wspomniana infrastruktura ułatwiająca dostęp do gminnych instytucji, ale przede wszystkim otwarte podejście urzędników do pomocy. Żadna ludzka sprawa nie jest błaha i zawsze powinna spotkać się ze zrozumieniem i wsparciem.

–Praca w gminie to służba jej mieszkańcom. Jako wójt chcę być dostępny dla mieszkańców codziennie, żeby wsłuchiwać się w ich potrzeby i szybko na nie reagować. Wart rozważenia i poddania pod konsultacje społeczne jest projekt stworzenia jak najmniejszym kosztem filii urzędu po drugiej stronie Dunajca. W tym miejscu możliwe byłoby załatwienie najprostszych spraw administracyjnych bez konieczności utrudnionego dojazdu do centrum – proponuje Jakub Ledniowski.

21 października nasz głos może wiele zmienić!

https://www.facebook.com/JakubMichalLedniowski
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu