Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
11/10/2018 - 13:00

Krynica: na uroczystej sesji radni podsumowali siódmą kadencję

Ustępująca Rada Miasta Krynicy-Zdroju zebrała się na ostatniej sesji w tej kadencji. Radni podsumowali czteroletnią (2014 – 2018) pracę i złożyli podziękowania wyborcom. Wspomniano też radnego Dawida Sobiesiaka, który zginął tragicznie 29 stycznia 2015 roku.

Pierwsza sesja Rady Miasta 7. kadencji  odbyła się 28 listopada 2014 roku. Wtedy radni złożyli uroczyste ślubowanie i spośród siebie wybrali  przewodniczącego, zaś 8 grudnia dwóch wiceprzewodniczących, przewodniczących oraz członków komisji rady.

- Mijająca kadencja z całą pewnością była bardzo ważna dla Krynicy. Rada 2014 – 2018 podejmowała trudne i odpowiedzialne decyzje związane z teraźniejszością, jak i te decydujące o przyszłości gminy - podsumowała Małgorzata Półchłopek, ustępująca przewodnicząca Rady Miasta.

- Przez te cztery lata pracowaliśmy zgodnie, czasami spierając się wewnętrznie  nad wypracowaniem najlepszych rozwiązań. Bardzo często, a właściwie prawie zawsze udawało się ponad wewnętrznymi podziałami budować zgodę dla dobra uzasadnionych interesów wielu środowisk Krynicy, jakże trudnej w zarządzaniu ze względu na jej miejsko-wiejski charakter".

Każda kadencja przynosi, oprócz szanse także istotne zagrożenia. Jak twierdzi Małgorzata Półchłopek, funkcja radnego jest  pewnym rodzajem służby. - Podejmując ją każdy z nas wiedział, że będzie oceniany przez wyborców. Ale najważniejsze, abyśmy umieli sami siebie ocenić. Dziękuję wyborcom za to, że przez trzy kadencje byłam radną Rady Miejskiej, a dziesięć przewodniczącą.

Małgorzata Półchłopek nie kandyduje już w wyborach 2018 do Rady Miasta. Burmistrz Dariusz Reśko złożył jej  podziękowanie  za pracę i zaangażowanie w zarządzaniu tak ważnym, organem samorządu. Podczas 7 kadencji radni podjęli  396 uchwał. Odbyły się 54 sesje rady i 224 posiedzenia komisji. 

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)