Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
03/06/2018 - 10:10

Komu Platforma Obywatelska otworzyła drzwi do fotela prezydenta Nowego Sącza

Czy to Leszek Zegzda będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Nowego Sącza? Nie wyklucza tego poseł Andrzej Czerwiński, który zdradza, że to jeden z czterech faworytów partii do walki o rządy w ratuszu.

O tym, że Leszek Zegzda z zarządu województwa może wystartować w jesiennych wyborach na prezydenta Nowego Sącza w politycznych kuluarach mówiło się od dawna. Pytany o to domniemany kandydat nie mówił nie, ale w swoich deklaracjach był ostrożny.

Czytaj też Już wiadomo kogo sądecki PiS namaścił na prezydenta. Kiedy klepnie to Kaczyński?

 - To nie jest wykluczone. Nie mogę powiedzieć, że na pewno nie, ale nie jest też tak, że myślę o tym dniem i nocą. To nie jest kwestia chcenia bycia prezydentem. Jeśli środowiska polityczne i społeczne jasno wyrażą taką chęć i oczekiwanie, to jestem do dyspozycji.

Teraz te spekulacje oficjalnie potwierdził poseł PO Andrzej Czerwiński, który w rozmowie z Radiem Kraków zdradził, że Zegzda jest w gronie czterech kandydatów rozważanych przez PO przed jesiennymi wyborami prezydenta Nowego Sącza.

Teraz - jak mówi parlamentarzysta - trwa badanie kandydatur. Do ostatecznego starcia wystawiony zostanie ten z największymi szansami.

- Prowadzimy badania opinii publicznej, takie przekrojowe. W różnych układach, pierwsza, druga tura, kto z kim ma, jakie szanse – zdradza poseł Czerwiński. - Wyniki będziemy mieli na początku czerwca, one zostaną potem opracowane. Decyzje spokojną, wyważoną, również uwzględniającą to, co dzieje się u konkurentów podejmiemy około 15 czerwca.

Czytaj też Nowy Sącz: Koalicja Nowosądecka z listami w wyborach samorządowych 2018 

Jeśli Zegzda rzeczywiście zostanie namaszczony na kandydata do prezydentury Nowego Sącza najprawdopodobniej przyjdzie mu się zmierzyć przymierzanym do wyborów przez sadecki PiS Krzysztofem Głucem i Ludomirem Handzlem, którego chce wystawić Koalicja Nowosądecka.

[email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________