Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
27/09/2018 - 07:25

Komu to dobrze wróży? PKW wylosowała numery komitetów wyborczych

PKW przyznała w drodze publicznego losowania jednolite numery dla list kandydatów komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku.

W siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej zostały wylosowane jednolite numery list wyborczych komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim. Są to komitety, które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw. Wylosowany w ten sposób numer przyjmą listy danego komitetu nie tylko w wyborach do sejmików, ale także w wyborach do rad powiatów i rad gmin.

Czytaj też Ryszard Nowak: chroń nas Panie Boże przed niektórymi kandydatami na prezydenta 

W losowaniu KW Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 10, KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 4, KWW Kukiz’15 - 8, KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 2, KW Partii Razem - 6, KKW SLD Lewica Razem - 5, KWW Bezpartyjni Samorządowcy - 1, KW Ruch Narodowy RP - 7, KW Partia Zieloni - 3, KWW Wolność w Samorządzie - 9.

Czytaj też Mówią, że wreszcie mieli szansę ze sobą pogadać. Pierwsze koty, za płoty...  

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

Czytaj też Szef sądeckiej SLD buziaczki dziennikarzom przesyła

Do drugiej tury przechodzi dwóch kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik. Wybieranych będzie blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

jagienka.michalik@sadeczanin  fot. You tube
 

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu