Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
05/11/2018 - 20:10

Kamionka Wielka: Fotel wójta gminy przejmuje Andrzej Stanek

Zmiany po wyborach nie ominęły także podsądeckiej gminy Kamionka Wielka. W drugiej turze wygrał 51 - letni Andrzej Stanek. To on przez najbliższe pięć lat będzie piastował urząd wójta.

Z kierowaniem gminą  za dosłownie kilka dni pożegna się dotychczasowy wójt Kazimierz Siedlarz, doświadczony samorządowiec, który rządził tą gminą od 26 lat.

Kazimierz Siedlarz startował z KWW Samorządna Jedność Wiejska. W drugiej turze wyborów zmierzył się z Andrzejem Stankiem, zawodowym strażakiem, który jest już na emeryturze. Pan Andrzej startował z KWW Razem dla gminy Kamionka Wielka. Od 2010 roku  jest radnym gminy Kamionka Wielka.

Jak wynika z oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą wyborcy zdecydowali, że w gminie Kamionka Wielka nastąpi zmiana na stanowisku wójta.

Andrzej Stanek zdobył 2091 głosów, czyli 51,22 proc.
Kazimierz Siedlarz zebrał 1991 głosów, czyli 48,78 proc.

W gminie Kamionka Wielka uprawnionych do głosowania było 7 806. Do urn poszło 4 099. Frekwencja wyniosła 52,51 proc.

- Zaskoczony tak bardzo nie jestem, choć miałem nadzieję, że jeszcze przez pięć najbliższych lat pokieruję gminą - mówi wójt Kazimierz Siedlarz. - Wyborcy zdecydowali inaczej i trzeba to uszanować. Będąc tyle lat wójtem miałem świadomość, że ten moment, kiedy będę musiał pożegnać się z urzędem nastąpi. I on właśnie nadszedł. Przegrałem różnicą stu głosów.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info, FB Andrzej Stanek.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)