Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
18/10/2018 - 07:00

Dobra praca dla setek młodych sądeczan

Nowy Sącz może stać się już wkrótce, kolejnym po Krakowie, centrum obsługi biznesu. – Miasto ma młodych i zdolnych ludzi oraz miejsce, które do tego celu można wykorzystać – mówi dr Krzysztof Głuc. Branża tzw. outsourcingu jest rozwojowa i zatrudnia w innych miastach nawet po kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Dr Krzysztof Głuc jest dyrektorem Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jeden z realizowanych przez niego obecnie projektów zmierza do utworzenia nowej specjalizacji na uczelni. I jest jednocześnie wielką szansą dla Nowego Sącza.

– Współpracuję z ponad dwudziestoma firmami o globalnym zasięgu. Mają one swoje centra obsługi biznesu w Krakowie. Są to przedsiębiorstwa takie jak: IBM, Philip Morris, czy ABB – mówi Krzysztof Głuc.

To on przeprowadził największą inwestycję ostatnich lat

Branża nowoczesnych usług dla biznesu, tzw. outsourcingu tylko w samym Krakowie zatrudnia 70 tys. osób.

- Ale już nawet tak duże miasto staje się dla tych biznesowych gigantów za ciasne. Firmy szukają, więc nowych ścieżek rozwoju, nowych miejsc. Dlaczego nie Nowy Sącz? – dodaje Głuc.

Jednym z liderów tej branży w Krakowie jest Tomasz Brzostowski, Senior Director, Global Finance Shared Services w firmie HITACHI Vantara, który współpracuje z doktorem Krzysztofem Głucem.

– Jestem przekonany, że Nowy Sącz może stać się miastem, w którym branża outsourcingu stworzy dobre miejsca pracy i tym samym zatrzyma młodych ludzi – uważa Tomasz Brzostowski.

Problem ten dostrzega także Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, które prowadzi właśnie szerokie badania na temat możliwości lokowania tego typu przedsięwzięć w mniejszych ośrodkach. Badaniem objęty jest także Nowy Sącz.

Kiedy odpoczywa? Chyba w pracy, bo to najbardziej lubi

Krzysztof Głuc zaznacza, że możliwą lokalizacją dla tego typu działalności jest obiekt Miasteczka Multimedialnego. Paradoksalnie upadłość tej firmy mogłaby stać się szansą dla Nowego Sącza. A zainwestowane w nią publiczne miliony, dobrze służyć mieszkańcom miasta.

– W Nowym Sączu żyje lub z niego pochodzi wielu wykształconych młodych ludzi, którzy nie musieliby wyjeżdżać za dobrze płatną pracą. Mieliby ją na miejscu – zaznacza.

Ten kandydat jest przygotowany do pracy w samorządzie

Dr Krzysztof Głuc wie, jak sprowadzić do Nowego Sącza inwestorów i jak zatrzymać młodych w  mieście. Posiada niezbędną wiedzę, praktyczne doświadczenie i szerokie kontakty.

To szansa dla Nowego Sącza i jego mieszkańców.

Cały program Krzysztofa Głuca na: www.krzysztofgluc.pl 

Czytaj także:

To mieszkańcy zdecydują o najważniejszych sprawach w Nowym Sączu

Są pomysły na Miasteczko Multimedialne! "[WIDEO]

Mieszkańcu sądeckiego osiedla, to dla Ciebie ważna sprawa!

Zmiana godzin pracy Urzędu Miasta. Czynny do godz. 18

Krzysztof Głuc, kandydat na prezydenta, zachęca do sięgania po szczytyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)