Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
16/10/2018 - 11:30

Chełmiec: wójt po nocy zasłania cudze plakaty? Co na to policja? [ZDJĘCIA]

Mieszkaniec gminy Chełmiec twierdzi, że widział, jak 9 października wójt Bernard Stawiarski zaklejał plakaty innych kandydatów w wyborach samorządowych. Zrobił mu nawet zdjęcie. Komisarz wyborczy mówi, że takie zdarzenia zgłasza się na policję.

- Podszedłem do wójta i zapytałem grzecznie: ładnie tak zaklejać plakaty innych? - komentuje autor zdjęć. Zaznacza, że widział cały proceder, ale zanim zdążył wyjąć telefon, żeby to udokumentować, wójt z towarzyszącym mu mężczyzną wsiadał już do auta. - Ale na zdjęciu widać, że trzyma jeszcze w ręce przybijak - zaznacza zniesmaczony autor fotografii.

Zobacz też: Nowy Sącz: który polityk wisi zgodnie z prawem a który nie? PKW odpowiada

Zadzwoniliśmy do komisarza wyborczego w Nowym Sączu, dyrektor sądeckiej delegatury PKW, by dopytać co na ten temat mówi kodeks wyborczy. Maria Zięba odpowiada krótko: - Takie rzeczy zgłasza się na policję.

Dlaczego? Bo choć kodeks wyborczy nie mówi nic na temat niszczenia plakatów wyborczych, to kodeks wykroczeń już tak. Do wójta Bernarda Stawiarskiego też dzwoniliśmy - nie odbierał, a na wysłany do niego sms z prośbą o wyjaśnienie incydentu nie odpowiedział.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot: Czytelnik

Co po nocy robi wójt Chełmca
Chełmiec, 9 października, wieczorem.


Dziękujemy za przesłanie błędu