Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
20/09/2018 - 20:25

Platforma zgarnęła jedynki i dwójki na listach kandydatów Koalicji Obywatelskiej

Koalicja Obywatelska oficjalnie przestawiła swoich kandydatów na radnych w Nowym Sączu. I choć w skład koalicji wchodzi kilka ugrupowań politycznych i organizacji pozarządowych, to jedynkami i dwójkami we wszystkich czterech okręgach są członkowie Platformy Obywatelskiej.

W imieniu zebranych na prezentacji samorządowców Koalicjantów rodem z Platformy Obywatelskiej odpowiadał na pytanie w tej sprawie Leszek Zegzda: - Kryterium, jakie przyjęliśmy jako zasadę jest takie, że liderami list są radni. Jak popatrzeć na wszystkie na nasze listy, to na każdej pierwsze i drugie miejsce zajmują radni. Ci, którzy byli nimi do tej pory. Dlatego, że mają mandat społeczny, przez kilka lat funkcjonowali w samorządzie. Kryterium to zostało przyjęte przez całą Koalicje Obywatelską i nikt tego nie kontestuje. 

I tak liderami list w są kolejno w okręgu nr 1 - radny Grzegorz Fecko, w okręgu nr 2 – radny Józef Hojnor, w okręgu nr 3 – Tadeusz Gajdosz, w  okręgu nr 4 – Leszek Zegzda.

Zobacz też: Nowy Sącz: PSL i PO chcą tu rządzić razem, związek przypieczętuje Zegzda

- My idziemy po zwycięstwo. Nie zadowalamy się drugim czy trzecim miejscem. Zrobimy wszytko, żeby to zwycięstwo osiągnąć . To znakomita lista i myślę, że zamiast pusto się reklamować, to poczekajmy na 21 października. Ja dziwnie jestem spokojny – podsumował prezentację Zegzda.

Przy okazji poznaliśmy lidera Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa, który - jak określa to sam Zegzda – ma go zastąpić w pracy na rzecz naszego regionu. Jest nim dotychczasowy radny, szef klubu PO Piotr Lachowicz.

– Ja mam szczególne zadanie ponieważ ma być reprezentantem nie tylko naszego miasta, ale również regionu. Jak państwo wiecie, lista numer sześć obejmuje miasto Nowy Sącz na prawach powiatu, powiat nowosądecki, Limanową,  chodzi o cały powiat limanowski no i oczywiście powiat gorlicki. Jeśli chodzi o naszych kandydatów to chciałbym zwrócić uwagę, że są to ludzie o różnych poglądach, przedstawiciele różnych środowisk. (…) Jest to szerokie spektrum ludzi, którzy niekoniecznie się zgadzają się z działaniami obecnej władzy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Wybory samorządowe 2018. Który z radnych jest najlepszy?

- Myślę, że naszym zadaniem – jest to trochę taka wypowiedź polityczna - jest, żeby przeciwdziałać żeby w Polsce nie było systemu monopartyjnego, czyli opanowania przez jedna partie, jedno ugrupowanie wszystkich organów i wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, co jest bardzo ważne z punktu widzenia demokracji – podkreślał Lachowicz.

Poniżej pełna lista kandydatów Koalicyjnego Komitetu Wyborców Platforma Obywatelska Nowoczesna Koalicja Obywatelska:

Okręg nr 1 - osiedla Centrum, Helena, Kochanowskiego, Przetakówka, Stare Miasto, Zabełcze Grzegorz Fecko, Michał Słowik, Małgorzata Surowiak, Maria Molenda, Justyna Bodziony, Roman Jeż, Andrzej Lorek

Okręg nr 2 - Osiedla Barskie, Chruślice, Falkowa, Gołąbkowice, Piątkowa, Westerplatte Józef Hojnor, Tomasz Basta, Dominika Kroczek, Andrzej Łukasik, Marian Morawski, Klaudia Zwolińska, Małgorzata Broda

Okręg nr 3 - Osiedla Gorzków, Kilińskiego, Millenium, Nawojowska, Wojska Polskiego, Zawada Tadeusz Gajdosz, Lesław Filas, Krystyna Witkowska, Magdalena Wolny, Ewa Piasecka, Piotr Grześkow, Zdzisław Cabała, Anna Majka, Izabela Skoczeń

Okręg nr 4 - Osiedla Biegonice, Dąbrówka, Kaduk, Poręba Mała, Przydworcowe, Szujskiego, Wólki Leszek Zegzda, Mieczysław Kaczwiński, Bożena Borkowska, Marek Ryglewicz, Ryszard Stojak, Danuta Popiela, Sylwester Michalik, Ewa Siedlarz

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu