Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
20/09/2018 - 20:05

Nowy Sącz: SLD Lewica Razem idzie do wyborów bez sztandarowej twarzy

- Wbrew krążącym plotkom bez większych problemów skompletowaliśmy listy kandydatów SLD Lewica Razem do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Sejmiku zapewniali dzisiaj w Miasteczku Galicyjskich działacze tego politycznego ugrupowania. Kto znalazł się na nich przedstawił dzisiaj mediom Rafał Skąpski, kandydat na prezydenta Nowego Sącza.

 Rafał Skąpski zaprezentował również swój program wyborczy i wizję rozwoju miasta. Ogromnym zaskoczeniem jest brak na listach Kazimierza Sasa, byłego przewodniczącego struktur miejskich SLD w Nowym Sączu? Wszyscy pytają: Co się stało?

W Miasteczku Galicyjskim oprócz kandydata na prezydenta miasta z ramienia SLD Lewica Razem pojawiło się większość kandydatów, którzy znaleźli się na listach tego ugrupowania do Rady Miasta Nowego Sącza, a także działacze partyjni działający w lokalnych – miejskich strukturach.

Dzisiaj tak SLD – Lewica Razem rozpoczęła tak naprawdę intensywną kampanię wyborczą.

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia SLD Lewica Razem uczynił mottem swojej kampanii wyborczej hasło” „Usiądźmy i porozmawiajmy”.

Czytaj także: Kazimierzowi Sasowi już nie po drodze z SLD? Szok w partyjnych strukturach

Rafał Skąpski jest prawnikiem z wykształcenia. W rządzie Leszka Millera był wiceministrem kultury. Od dwóch lat mieszka w Jazowsku w gminie Łącko. Były wiceminister startuje bo, jak mówi potrafi zarządzać, rozmawiać z ludźmi, znajdować konsensus, wsłuchiwać się w potrzeby innych i wybierać najlepsze rozwiązania. Startuje, by dać możliwość  głosowania tym, którzy nie chcą wybierać  spośród oferty PiS lub. PO.

Dzisiaj Rafał Skąpski zapewniał, że jest spoza wszelkich miejscowych konfiguracji i koterii. Jest, jak mówił od nich wolny.

Dlaczego staruje na prezydenta Nowego Sącza?

- Sądecczyzna jest dla mnie i dla moje rodziny bliska i ważna od lat – mówi Rafał Skąpski. – Staruję, bo mam świeże spojrzenie na Nowy Sącz i jego problemy. W Nowym Sączu czuje się, jak u siebie w domu. Do każdego, komu dobro miasta i jego mieszkańców leży głęboko w sercu wyciągam rękę, aby współpracować. To, co dla nas jest najważniejsze to mieszkaniec Nowego Sącza, to infrastruktura miejska. Chcemy zatrzymać w Nowym Sączu młodych, zapewnić im pracę za godną płacę oraz godne życie emerytowi.

Rafał Skąpski stawia w swoim programie wyborczym na dostępność komunikacyjną miasta oraz na politykę prorodzinną, sprawy młodzieży, edukację, zdrowie i pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.  Dzisiaj kandydat mówił, że SLD – Lewica Razem sprzeciwia się wykluczeniu społecznemu. Mówi też o powrocie gabinetów stomatologicznych do szkół i o tym, aby sądeckie soki trafiły do szkół w naszym regionie, a także o pomocy uzdolnionej młodzieży.

Nacisk położył też na uspołecznienie w zarządzaniu miastem, czyste powietrze i czystość miasta, na budowę wielofunkcyjnego stadionu sportowego na miarę miejskich potrzeb. Rafał Skapski stawia też na politykę senioralną. Mówił o tym, że oferty, które padają w kampanii nie są nowymi pomysłami na Nowy Sącz. Zdaniem Skąpskiego jest to lista zaniedbań, lista obietnic z poprzednich kampanii i obietnic niedotrzymanych, a wciąż powtarzanych

Dzisiaj poznaliśmy również listę kandydatów SLD Lewica Razem do Rady Miasta Nowego Sącza oraz Sejmiku. Na listach znalazły się osoby, które mają w swoim dorobku pracę w samorządzie, działające w różnych organizacjach społecznych, prowadzący różne firmy i zupełni debiutanci.

Lista kandydatów SLD Lewica Razem do Rady Miasta Nowego Sącza

Nowy Sącz

Okręg nr 1

Barbara Żytkowicz
Radosław Dunst
Lidia Iwanczewska
Stanisław Ślęzak
Małgorzata Kostur
Zbigniew Tupik
Tadeusz Huryn

Okręg nr 2

Marta Zubrzycka
Stanisław Smoleń
Lucyna Kosek
Eugeniusz Kozieł
Helena Pieszczoch
Tadeusz Bartkowski
Stanisław Sokołowski

Okręg nr 3

Marek Sadlisz
Małgorzata Legutko - Nadolska
Kazimierz Wróbel
Magdalena Zwijacz
Sebastian Kosek
Elżbieta Mirończuk
Józef Jabłoński
Jolanta Roczniak
Krzysztof Ożóg

Okręg nr 4

Ryszard Wasiluk
Piotr Tekiela
Anna Grygiel – Huryn
Krzysztof Długosz
Halina Ciosek
Mieczysław Smętek
Wanda Sawicka
Adam Miksiewicz

Lista SLD Lewica Razem do Semiku Województwa Małopolskiego

Okręg nr 6

Michał Jasnosz
Jerzy Jurczak
Krzysztof Jaworski
Jerzy Jankowski
Katarzyna Rajska
Małgorzata Jędrzejowska – Fugiel
Agnieszka Skopowska
Franciszek Janeczek

[email protected], Fot. IM

SLD idzie do wyborów bez sztandarowej twarzy
SLD idzie do wyborów bez sztandarowej twarzy


Dziękujemy za przesłanie błędu