Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
06/09/2018 - 16:15

Iwona Mularczyk jest wszędzie. Na Forum promowała swoje pomysły na prezydenturę

Niemal pięć tysięcy osób gościło na tegorocznym Forum Ekonomicznym. Przybyli z 63 krajów. Wśród nich była również Iwona Mularczyk, która prowadzi bardzo intensywną kampanię wyborczą i wykorzystuje każdą okazję do tego, żeby się promować.

Iwona Mularczyk na Forum Ekonomicznym w Krynicy przedstawiła swój pomysł na miasto w rozmowie z Adrianem Stankowskim, publicystą „Gazety Polskiej”.

Tłoku na debacie nie było, nie pojawił się też redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który miał być gospodarzem. Zastąpił go redakcyjny kolega, Adrian Stankowski. Iwona Mularczyk miała przedstawić swój pomysł na miasto. Nie pojawiły się odkrywcze pomysły. Podobnie jak jej rywale w wyścigu do prezydenckiego fotela mówiła o problemach komunikacyjnych Nowego Sącza, który od wielu lat zabiega o budowę ekspresówki do Brzeska i linii kolejowej Podłęże – Piekiełko.

Czytaj też Mularczykowa jest dobra na wszystko? Niedługo "wyskoczy z lodówki "

- Nasze miasto ma ogromny potencjał do rozwoju, wsparty naturalnymi walorami turystycznymi, ale ciągle trudno do niego dojechać i turystom i inwestorom - mówiła Iwona Mularczyk.

Kandydatka na prezydenta mówiła nie tylko o skomunikowaniu z większymi miastami. Podkreślała konieczność rozbudowy sieci połączeń lokalnych, co - jak podkreślała - wymaga współpracy między Nowym Sączem i ościennymi gminami.

Czytaj też Kiedy przestanie być "żoną posła". Czy Iwona Mularczyk odzyska tożsamość? 

- Mamy coraz mniej terenów pod inwestycje związane z mieszkalnictwem; wielu, szczególnie młodych ludzi, buduje swoje domy poza miastem, ale do pracy dojeżdża się do Nowego Sącza, co wymaga dobrej komunikacji autobusowej i kolejowej, które muszą być ze sobą zintegrowane.  

Zdaniem Mularczyk miasto i ościenne gminy powinny razem utworzyć aglomerację, która jest ogromną szansą na wspólny rozwój, pod warunkiem, że wszyscy będą ze sobą współpracować.

[email protected]  fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu