Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
14/11/2018 - 20:00

Zbigniew Ludwin nowym wójtem Uścia Gorlickiego. Jaki ma przepis na sukces?

Zbigniew Ludwin został nowym wójtem gminy Uście Gorlickie. Dotychczas przez ostatnie 25 lat sprawował funkcję radnego. Przez cztery kadencje był przewodniczącym rady gminy. W tym roku postanowił powalczyć o fotel wójta. Razem z nim o ten urząd ubiegało się dwóch kandydatów: Tomasz Andrusikiewicz i Andrzej Paluch.

Najwięcej głosów w pierwszej turze otrzymał Zbigniew Ludwin, na którego głosowało 1379 osób. Nieco mniej, bo 1177 miał Tomasz Andrusikiewicz. To właśnie oni zmierzyli się ze sobą w drugiej turze wyborów samorządowych.

Zobacz też Wyniki wyborów 2018 w gminie Uście Gorlickie. Kto został wójtem?

Tomasz Andrusikiewicz przekonał do swojej kandydatury 1394 wyborców. Z kolei na Zbigniewa Ludwina zagłosowało 1636 osób i to on będzie rządził gminą Uście Gorlickie przez najbliższe pięć lat.

- Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony wynikiem pierwszej tury wyborów, ale wynik drugiej tury nie był dla mnie zaskoczeniem.  Większość ludzi zrozumiała na czym polega samorząd, dlatego wybrała moją kandydaturę – tłumaczy Zbigniew Ludwin.  

Jaki jest przepis na tak świetny wynik?

Kampanię wyborczą należy robić już dzień po wyborach. Ja ją robię już ponad 20 lat, bo od tego czasu angażuję się w samorządzie. Podstawą jest służba ludziom.

Od czego Pan zacznie rządy w gminie Uście Gorlickie?

Zacznę od stworzenia nowego budżetu na przyszły rok. Budżet będzie bardzo napięty, ponieważ tak jak wszędzie pieniędzy jest zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania. Otrzymaliśmy 16 milionów na budowę wodociągów w naszej gminie i to będzie mój priorytet w najbliższej kadencji. Zajmę się także budową kanalizacji w Wysowej. 

RG [email protected]infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)