Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
15/11/2018 - 14:35

Jan Przybylski przez najbliższe pięć lat będzie rządził w gminie Gorlice

Jan Przybylski został nowym wójtem gminy Gorlice. Dotychczas pełnił funkcję radnego powiatu gorlickiego. Był też prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku. W ostatnich latach współpracował również z wieloma organizacjami, w tym kołami gospodyń wiejskich i jednostkami OSP z terenu całego województwa czy nawet sąsiedniej Słowacji. Prowadził też działalność gospodarczą.

W gminie Gorlice o fotel wójta walczyło aż trzech kandydatów: Maria Gubała, Jan Przybylski oraz Mieczysław Skowron. W pierwszej turze wyborów najwięcej głosów, bo aż 2826 otrzymał Jan Przybylski. Nieco mniej miała Maria Gubała, na którą głos oddało 2423 mieszkańców gminy. To właśnie oni zmierzyli się ze sobą w drugiej turze wyborów.

Maria Gubała przekonała do swojej kandydatury 2832 wyborców. Z kolei na Jana Przybylskiego zagłosowało 3316 osób i to on będzie rządził gminą Gorlice przez najbliższe pięć lat.

- Kiedy podejmowałem decyzję o kandydowaniu na urząd wójta to oczywiście z wiarą, że wybory uda się wygrać. Moi kontrkandydaci prezentowali wysoki poziom merytoryczny, dlatego też wygrana tym bardziej cieszy. Wyniki wyborów do rady gminy czy rady powiatu pokazały oczekiwanie społeczeństwa na zmiany. Wierzę, że zmiany te przysłużą się jeszcze dynamiczniejszemu rozwojowi gminy – mówi Jan Przybylski.  

Jaki jest przepis na tak świetny wynik?
- Wieloletnia praca na rzecz rozwoju gminy, współpraca z wieloma organizacjami,  zaangażowanie w życie społeczne i pomoc mieszkańcom, a przede wszystkim kontakt z ludźmi - ten w kampanii wyborczej, ale przede wszystkim ten z codziennej pracy radnego rady powiatu. Dobry wynik wyborów to także zasługa licznego grona osób, które aktywnie wspierały mnie w całej kampanii wyborczej.

Od czego pan zacznie rządy w gminie Gorlice i jakie najważniejsze inwestycje chce pan zrealizować w ciągu 5-letniej kadencji?
- Pierwszy rok mojej pracy to przede wszystkim dokończenie inwestycji będących już  w realizacji jak np. hala sportowa w Kobylance, rozbudowa i przebudowa budynków szkolnych w Klęczanach i Ropicy Polskiej oraz budynku wiejskiego w Kwiatonowicach, budowa kanalizacji sanitarnej w Zagórzanach, budowa mostu w Szymbarku oraz montaż urządzeń odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Gorlice.

Najważniejsze inwestycje realizowane w trakcie mojej kadencji zawsze będą uzgadniane z mieszkańcami – będą odpowiedzią na ich potrzeby.  Wśród tych inwestycji na pewno znajdzie się budowa chodników, poprawa stanu dróg, oświetlenia, rozbudowa sieci wodociągów i kanalizacji, inwestycje w sport, oświatę i kulturę. Nie zabraknie także działań z zakresu ochrony środowiska.

RG [email protected]infoDziękujemy za przesłanie błędu