Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
25/07/2019 - 12:20

To tu zbudują koszary dla wojska, które wraca na Sądecczyznę? [ZDJĘCIA]

Kiedy lotem błyskawicy rozeszła się wiadomość, że do Nowego Sącza przyjechał generał Jarosław Gromadziński, szef 18 Dywizji Zmechanizowanej, który szuka miejsca na koszary dla batalionu piechoty górskiej, wszyscy zachodzili w głowę, czy znajdą się takie tereny. Potrzebnych było minimum trzydzieści hektarów. Znalazły się w gminie Korzenna. Już wiadomo, że chodzi o Wojnarową. Zrobiliśmy tam rekonesans z aparatem fotograficznym.


Kiedy szefujący dywizji generał Jarosław Gromadziński przyjechał do Nowego Sącza na rekonesans, wszyscy zachodzili w głowę, jakie miejsce na koszary wybierze wojsko.  Potem gruchnęła wieść, że koszary mogą powstać na terenie gminy Korzenna. Teraz – jak poinformował serwis "Polska Zbrojna" - już wiadomo, że batalion piechoty górskiej będzie stacjonował w oddalonej od miasta o 25 km Wojnarowej.  

Czytaj też Korzennej może przybyć tysiąc mieszkańców w mundurach [WIDEO]

Rozległy teren to na razie nieużytki. - Czy to się nada na koszary?  Tu chyba jest trochę za stromo na koszary, powinno być zupełnie płasko.– mówi jeden z mieszkańców gminy w rozmowie z reporterem „Sądeczanina” który pojechał z aparatem sfotografować teren.

- Tak się tylko wydaje, kiedy patrzy się od strony drogi wojewódzkiej. Tam, na miejscu, wszystko wygląda inaczej - wyjaśnia mieszkaniec Korzennej.

czytaj też Podhalańczycy wjadą do Wojnarowej na Rosomakach

Jak wyjaśniał podczas wizyty w Nowym Sączu generał Gromadziński, to ma być miasteczko wojskowe dla tysiąca żołnierzy. Koszary będą mieć ogromne zaplecze ze strzelnicą i potężnymi garażami dla opancerzonych Rosomaków. Wszystko na najwyższym poziomie.

[email protected] fot.R.G

Zobacz! To tutaj zbudują koszary dla batalionu piechoty górskiej
To właśnie w Wojnarowej zostaną zbudowane koszary dla batalionu piechoty górskiej. To tutaj już wkrótce będzie stacjonowało wojsko.


Dziękujemy za przesłanie błędu