Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
01/12/2023 - 07:25

Zygmunt Berdychowski odebrał prestiżowe wyróżnienie dla Fundacji Sądeckiej

Tryskają pomysłami i są konsekwentni w działaniu. Jeżeli coś zaczynają, to sprawę zawsze doprowadzają do końca. Tacy są ludzie związanie z Fundacją Sądecką. Ile tych spraw znalazło spektakularny finał? Lista jest bardzo długa, a dokonania imponujące. Wielka w tym zasługa założyciela organizacji Zygmunta Berdychowskiego. To właśnie on odebrał prestiżowe wyróżnienie Złote Jabłko Sądeckie, przyznawane przez starostę nowosądeckiego za szczególny wkład w rozwój, promocję i zachowanie tradycji kultury w naszym regionie.

Prestiżowe wyróżnienie, jakiem jest Złote Jabłko Sądeckie, Zygmunt Berdychowski odebrał z rąk starosty Marka Kwiatkowskiego podczas sesji powiatu nowosądeckiego.

- Wprawdzie na co dzień żyje pan w Warszawie, ale energia włożona w organizowanie szeregu przedsięwzięć w naszym regionie świadczy o tym, że Sądecczyzna wciąż jest mocno zakorzeniona w pana sercu. Serdecznie za to dziękuję. – powiedział starosta. -

Zygmunt Berdychowski zwrócił uwagę, że w ostatnich latach powiat niezwykle dynamicznie się rozwija. -Widać tutaj ogrom pracy włożonej w budowę dróg, chodników, doświetlonych, bezpiecznych przejść dla pieszych. Widać strumień pieniędzy, które udało się pozyskać na modernizację szkół i budowę imponujących obiektów sportowych. To wszystko dowód wielkiego szacunku i miłości do Sądecczyzny.

Miłość do małej ojczyzny połączyła też ludzi skupionych wokół  Fundacji Sądeckiej,  którzy tryskają pomysłami i są konsekwentni w działaniu. Jeżeli coś zaczynają, to sprawę zawsze doprowadzają do końca. Lista tych spraw jest  bardzo długa, a dokonania imponujące.  

Fundacja od lat wspiera oraz kreuje różne inicjatywy społeczne, kulturalne i gospodarcze. Jest organizatorem wielu akcji, takich jak na przykład Małopolskie Talenty, plebiscytu Sądeczanin Roku, Sądeckich Targów Książki, Zjazdu Sądeczan czy  Festiwalu Lachów i Górali.

Sam twórca Fundacji, Zygmunt Berdychowski, jest niezmordowany w kreowaniu licznych przedsięwzięć.  To z jego inicjatywy powstał Fundusz Stypendialny imienia Braci Potoczków, także Akcja charytatywna „Serce – Sercu”, Stowarzyszenie Kasa Wzajemnej Pomocy, Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej, Społeczno-Kulturalne Towarzystwo Sądeczanin, także serwis Sądeczanin.Info.

Cechą charakterystyczną Fundacji Sądeckiej jest z jednej strony otwartość na liderów społeczności lokalnych, którzy chcą i umieją rozwijać Sądecczyznę, a z drugiej niezapominanie o ludziach i środowiskach, którym się nie powiodło i którym należy pomóc.

Fundacja Sądecka jest organizacją non profit.  Współpracuje z samorządami, administracją rządową, szkołami, parafiami, stowarzyszeniami i klubami sportowymi. Jej partnerem jest Instytut Studiów Wschodnich w Warszawie, organizator Forum Ekonomicznego. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu